Multifunční senzory pro zápustnou montáž na sběrnici KNX

AQR257 & AQR253

Vlastnosti

 • Ventilace dle požadavku
  Nízká hladina CO2 zvyšuje schopnost se lépe soustředit a zvyšuje pohodlí všem osobám v místnosti. Nové senzory Symaro pro zápustnou montáž měří hladinu CO2 ve vzduchu a řídí ventilaci na základě požadavku. To znamená, že je dodáváno pouze tolik čerstvého vzduchu, kolik je potřeba. Ostatní faktory, které ovlivňuji komfort v místnosti, jako jsou vlhkost a teplota, jsou měřeny a řízeny multifunkčním senzorem.

 • Široká škála aplikací
  Senzory s KNX komunikací jsou obzvláště doporučovány do prostor, kde se osoby zdržují po delší dobu. Navíc jsou ideální tam, kde se často mění počet osob v místnosti. Díky širokému výběru rámečků od klasického až po moderní provedení, je možné senzor snadno integrovat do rozličných designových řešení místnosti.

 • Víc funkcí, než byste čekali
   Multifunkční senzor  poskytuje naměřené údaje na sběrnici KNX, nabízí integrovaný regulátor pro regulaci teploty v místnosti, umožňuje připojit externí teplotní senzor, řídit tří-stupňovou ventilaci a obsahuje vstupy pro připojení tlačítek pro ovládání světel nebo žaluzií nebo připojení okenního kontaktu. Aktuální stav kvality vzduchu může být zobrazen pomocí tří-barevné LED, která je umístěna přímo v krytu senzoru. Díky KNX S-módu je snadné multifunkční senzor integrovat do systému technologie budov.

Ukázková aplikace pro jeden radiátor

 • Regulace teploty v místnosti
  Tato aplikace je ideální pro malé kanceláře a místnosti s jedním radiátorem. Multifunkční senzor Symaro pro zápustnou montáž měří a reguluje teplotu v místnosti. Po sběrnici KNX posílá požadavky na polohu ventilu KNX pohonu a informace o stavu oken v místnosti.

Regulace teploty v místnosti

1) Multifunkční senzor pro zápustnou montáž AQR2570NF + AQR2532NNW + 5TG2 551-0
2) Okenní kontakt 5WG1 290-7AB11
3) Pohon ventilu 5WG1 562-7AB02


Ukázková aplikace regulace klimatu v místnosti

 • Regulace klimatu v místnosti
  Tato aplikace je speciálně určena pro místnosti s několika radiátory – například pro kanceláře, přednáškové nebo konferenční místnosti. Multifunkční senzor pro zápustnou montáž s měřením hladiny CO2 v místnosti řídí ventilaci na základě požadavku a tak šetří náklady za energii. Ve spojení s integrovaným regulátorem teploty, multifunkční senzor zajišťuje komfortní klima v místnosti. Navíc osvětlení a stínicí technika může být ovládána z konvenčních tlačítek, které se připojí na vstup multifunkční senzoru. Po připojení externího je možné vypočítávat střední hodnotu z naměřených hodnot.

Regulace klimatu v místnosti

1) Multifunkční senzor pro zápustnou montáž AQR2576NF + AQR2535NNWQ
2) Dvojité tlačítko 5TD2 111 + 5TG6 205 + 5TG2 551-03) Aktuátor  pro termické pohony 5WG1 605-1AB01
4) Doplňkové čidlo teploty AQR2500NF + AQR2531FNW
5) Spínací aktuátor 5WG1 562-1AB21
6) Termoelektrický aktuátor STA23 (až 4 na jednu místnost)