Tools

Siemens Česká republikaSiemens Česká republika

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Projekční podklady

 

BIM data - Plugin pro Autodesk Revit

V současné době nabízíme BIM data pro celý sortiment ventilů a pohonů pro topení, ohřev vody a chlazení Acvatix, celý sortiment pohonů pro vzduchotechnické aplikace OpenAir a další produkty pro elektronickou regulaci v budovách. BIM data poskytujeme pomocí pluginu (doplňkové aplikace), který lze nainstalovat do každého CAD systému na bázi Revitu. Plugin postupně rozšiřujeme tak, aby v polovině roku 2017 obsahoval kompletní sortiment Building Technologies. Po instalaci do Revitu se plugin aktualizuje automaticky.

Odkaz vás přesměruje na stránku, kde po vyplnění kontaktních údajů stáhnete nejnovější verzi pluginu.


VDI3805 / ISO 16757 Selector - aplikace pro přenos dat výrobků Acvatix do CAD programů

Selector je program, který obsahuje data o ventilech a pohonech Acvatix v normovaném formátu dle normy ISO16757
(Data structures for electronic product catalogues for building services). V programu je možné vytvořit sestavy ventilů a pohonů, případně dalšího příslušenství a ty pak jako 2D/3D modely exportovat do CAD programů.


Digitalizace: nové příležitosti, nové výzvy

Digitalizace formuje rozvoj ve všech odvětvích – včetně technologií budov. Otvírá nové příležitosti a přináší nové výzvy. Plánování a správa komerčních, průmyslových i veřejných budov se celosvětově stává čím dál více efektivní a rentabilní, navíc se zárukou zachování kvality.


BIM – budoucnost výstavby již začala
Díky rychlému vývoji IT v posledních letech, existuje již dnes odpověď na otázku spojenou s příchozími výzvami – Building Information Modeling (BIM). Využitím 3D dat představuje tato komplexní pracovní metoda revoluci v konstrukčním procesu. Tu odrážejí geometrická data všech prvků budovy, plánů a rozpočtů pro celý projekt, stejně tak i všech relevantních údajů o dodávkách energie, osvětlení, požární bezpečnosti a řízení budov. BIM bere dokonce v potaz informace pro potenciální demolici budovy.


Informační model budovy snadno – se společností Siemens

Díky široké škále výrobků pro plánování BIM, vám společnost Siemens usnadní poznat budoucnost stavebnictví. BIM data od Siemensu jsou dostupná ve formátu REVIT. Mohou být snadno a rychle stažena, přímo použita nebo převedena do formátu IFC.


Výhody, které přináší Siemens BIM data:

BIM data od Siemensu jsou průběžně rozšiřována. Vždy poskytují nejaktuálnější informace.

BIM data od Siemensu jsou průběžně rozšiřována. Vždy poskytují nejaktuálnější informace.

BIM2

Pravidelné aktualizace plug-in vám dávají jistotu, že máte vždy ty nejnovější údaje o produktu ve vaší knihovně.

BIM3

Siemens nabízí celistvá a více-oborová řešení pro plánování produktu – od Comfortu až po požární bezpečnost a zabezpečení.