Close share layer

Share this page on...

Hlavní příklady využití SIESTORAGE - video (EN)

Ostatní příklady využití SIESTORAGE - video (EN)

Dokumenty ke stažení

Kontaktní osoba:

Ing. Martin Panáč 

Tel.: +420 734 424 721

 martin.panac@siemens.comPetr Hloucha 

Tel.: +420 606 763 988

 petr.hloucha@siemens.com

Modulární akumulační systém využívající Lithium-ion baterie

 

SIESTORAGE - ideální řešení pro řízení lokálních distribučních sítí

Trh zaměřený na distribuci elektrické energie se posouvá kupředu. Využití elektrické energie vyrobené v lokálních energetických zdrojích společně s energií z fluktuujících obnovitelných zdrojů je důležitým příspěvkem k udržitelné výrobě elektrické energie a ochraně přírodních zdrojů. Její využití v rozsáhlém měřítku ovšem vede k novým výzvám  v oblasti stability elektrické rozvodné sítě, což je důsledek závislosti některých výrobních kapacit obnovitelných zdrojů na přírodních podmínkách, jako je vítr či intenzita slunečního svitu.

SIESTORAGE zajišťuje lepší integraci větrných a solárních elektráren do elektrické sítě, vyšší kvalitu dodávané elektrické energie a její spolehlivější dodávky pro oblasti energetiky, průmyslu, budov a infrastruktury.

Systém SIESTORAGE je kombinací nejpokročilejší výkonové elektroniky pro aplikace v rozvodné síti a nejmodernějších, vysoce výkonných Li-Ion baterií. SIESTORAGE poskytuje výkon od 32 kW až po 8 MVA v kapacitách od 16 kWh                až do 2 MWh. Modulární konstrukce umožňuje, aby se výkon a kapacita přizpůsobily specifickým potřebám a zajišťuje vysokou míru dostupnosti a spolehlivosti. Systém SIESTORAGE rovněž nabízí maximální stupeň flexibility pro naprostou většinu příslušných energetických aplikací a rovněž zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti pro jeho obsluhu i systém samotný.