Siemens Česká republika

Vítězové 20. ročníku Ceny Wernera von Siemense převzali ocenění

Ve čtvrtek 22. února jsme ocenili vítěze letošního ročníku Ceny Wernera von Siemense. Vítězům ještě jednou gratulujeme a ostatním děkujeme za podporu, kterou soutěži vyjadřují.

Cena Wernera von Siemense se řadí mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice, a to nejen tradicí a rozsahem, ale i výší odměn, které se mezi výherce rozdělují. Letos jsme studenty a pedagogy podpořili jedním milionem korun.

Jubilejní vyhlášení vítězů soutěže se odehrálo v krásných prostorách Betlémské kaple v Praze a neslo se ve slavnostním duchu. Ocenění a blahopřání nejlepším studentům a pedagogům předal generální ředitel Siemens ČR Eduard Palíšek, přední zástupci vysokých škol, 1. místopředsedkyně Senátu ČR Miluše Horská, náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Soutěžilo se v těchto kategoriích: Nejlepší diplomová práce, Nejlepší disertační práce, Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu, Nejvýznamnější výsledek vývoje/inovace a Nejlepší pedagogický pracovník. V průběhu večera byla udělena také dvě zvláštní ocenění: Překonání překážek při studiu a Nejlepší disertační práce napsaná ženou.

Podívejte se, kdo uspěl ve 20. ročníku Ceny Wernera von Siemense


Další ročník soutěže odstartuje letos na jaře a my se už teď těšíme na vaši absolventskou práci či výzkumný project!