Close share layer

Share this page on...

Mohlo by vás zajímat:

Získaná ocenění

Regionální zastoupení společnosti Siemens získalo v České republice řadu ocenění v prestižních soutěžích a žebříčcích.

Ocenění získaná v roce 2015

Zaměstnavatel roku 2015

Naše společnost získala 3. místo v kategorii TOP zaměstnavatelů nad 5 000 zaměstnanců a obhájila tak bronz z předchozího ročníku soutěže. V předkole finále Siemens obsadil první příčku v kategorii Zaměstnavatel regionu Praha a střední Čechy.

O výsledcích rozhodla porota soutěže Zaměstnavatel roku.

  


Grand Prix interní komunikace 2015

První místo za nejlepší český projekt v interní komunikaci v kategorii Osobní komunikace získal Siemens za pořádání Siemens Business Conference – interní manažerské konference.

  

 


Bezpečný podnik – odštěpný závod Elektromotory Frenštát

Výrobní závod společnosti Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm opět obhájil titul Bezpečný podnik, který usiluje o zvýšení úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci i ochrany životního prostředí.

    

  


Podniková právní kancelář roku

Unie podnikových právníků ČR ocenila naši společnost v kategorii Podniková právní kancelář. Ocenění Podnikový právník má za cíl propagovat a popularizovat práci podnikových právníků jak u odborné, tak laické veřejnosti, u představitelů a zaměstnanců orgánů státu i u volených zástupců občanů.

    

  


Česká dopravní stavba/technologie/inovace za rok 2014

Naše vícesystémová elektrická lokomotiva Vectron získala významné ocenění v celostátní soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace za rok 2014 v kategorii Inovace. Porota ocenila její inovativní koncepci, díky níž je využitelná pro různé druhy dopravy v rámci evropských železnic. Rozhodující byly také parametry jako její tažná síla, výkon, rychlost a úspornost.

    

  


TOP odpovědná firma – Společensky prospěšný projekt 2015

Restart @ Siemens, program společnosti Siemens Česká republika na pomoc lidem bez domova, získal hlavní ocenění v kategorii Společensky prospěšný projekt 2015 v prestižní soutěži TOP odpovědná firma. Restart @ Siemens dává druhou šanci lidem, kteří přišli o svůj domov bez vlastního zavinění a mají motivaci a odhodlání vrátit se do běžného života.

    

  


Stříbrný jehlan pro odštěpný závod Elektromotory Mohelnice

Vyznamenání města Mohelnice, Stříbrný jehlan, bylo uděleno našemu závodu Siemens Elektromotory Mohelnice v kategorii Za rozvoj a přínos pro město a mikroregion Mohelnicko v oblasti hospodářství, průmyslu, podnikání, vědy a techniky.

    

  


Cena ČKAIT v soutěži ČEEP 2014

Cenu ČKAIT (České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě) získal Siemens ve 13. ročníku soutěže ČEEP 2014 za systému Desigo CC. Jde vůbec o první systém svého druhu, integrující do jedné ovládací stanice přístup ke  všem technickým systémům a funkcím v budově. Desigo CC byl vyvinut nově od základu s cílem vytvořit moderní a intuitivní platformu, která umožní dosáhnout významného zlepšení provozních a ekonomických vlastností budov.

    

  


Ocenění získaná v roce 2014

TOP 20 plátců daně z příjmů

Siemens je sedmnáctým nejvýznamnějším plátcem daně z příjmů v kategorii TOP 20 plátců roku 2014. Ocenění udělil ministr financí České republiky na základě žebříčku sestaveného podle výše plateb provedených na účet daně z příjmů právnických osob v průběhu roku 2014 do veřejných rozpočtů.

  


Zaměstnavatel regionu 2014

Naše společnost je druhým nejlepším zaměstnavatelem v kategorii region nad 5 000 zaměstnanců.

O výsledcích rozhodla porota soutěže Zaměstnavatel roku.

  

 


Fleet Awards

Naše společnost získala sošku fleetové múzy jako ocenění v anketě Fleet Awards za ekologický přístup. Ocenění je výsledkem dlouhodobé strategie společnosti Siemens, která klade důraz na ekologii a bezpečnost provozu služebních automobilů.

  

  


Exportér roku 2014

V soutěži, kterou pořádá Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR, jsou každoročně oceňovány společnosti s největším podílem vývozu výrobků a služeb v několika kategoriích. Siemens získal druhé místo v kategorii Nárůst exportu 1993–2013 pro velké exportéry nad 500 mil. Kč.

  


Podnik podporující zdraví – odštěpný závod Elektromotory Frenštát

Náš výrobní závod ve Frenštátě pod Radhoštěm získal titul Podnik podporující zdraví. Závod převzal ocenění nejvyššího, třetího stupně v kategorii Velké podniky. Soutěž každoročně vyhlašuje hlavní hygienik ČR a organizuje Státní zdravotní ústav v Praze pod záštitou Ministerstva zdravotnictví.

  

  


Čestné uznání pro rozvaděč DJH Compact

Společnost Siemens získala čestné uznání v soutěži Zlatý Amper v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, Amper 2014. Ocenění obdržel rozvaděč 8DJH Compact, novinka z výrobního závodu ve Frankfurtu nad Mohanem.

  

  


Cena svazu průmyslu a dopravy ČR v soutěži ČEEP 2013

Ve 12. ročníku soutěže ČEEP 2013 obdržel český Siemens Cenu svazu průmyslu a dopravy ČR za Projekt ČD Railjet. Projekt představuje vysokorychlostní netrakční jednotky spojené s lokomotivami Taurus, díky nimž je dosahováno úspor energie, času a příznivého vlivu na životní prostředí díky nízké produkci oxidu uhličitého, emisím hluku a recyklovatelnosti použitých materiálů.

  


Ocenění získaná v roce 2013

Exportér roku

V soutěži, kterou pořádá Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR, jsou každoročně oceňovány společnosti s největším podílem vývozu výrobků a služeb v několika kategoriích. Siemens získal ocenění ve dvou kategoriích.

    

  

Siemens je nejodpovědnější velkou firmou v České republice

Siemens byl vyhlášen nejodpovědnější velkou firmou v České republice. V desátém jubilejním ročníku o tom rozhodla nezávislá odborná porota soutěže TOP odpovědná firma.

Soutěž organizuje platforma Byznys pro společnost. Rozhodujícím kritériem pro výběr je kvalita strategie, inovativnost projektů a systematický přístup. V letošním roce se do soutěže přihlásilo téměř 80 firem. Kromě hlavní kategorie naše společnost zvítězila v kategorii Firma a škola s projektem soutěže Cena Wernera von Siemense (www.siemens.cz/cenasiemens).

    

  


Společnost přátelská rodině

Siemens jako jediná velká výrobní firma získala ocenění „Společnost přátelská rodině“, a to především za komplexní přístup ke svým zaměstnancům a jejich potřebám, který uplatňuje v rámci celé společnosti – v obchodních divizích i v sedmi výrobních závodech v ČR. Cenu uděluje Síť mateřských center pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí.

    

  


Nejlepší dlouhodobá strategie v interní komunikaci – IIK Grand Prix 2013

Siemens zvítězil v kategorii „Dlouhodobé koncepce a strategie“ nejprestižnější české soutěži zaměřené na interní komunikaci – IIK Grand Prix pořádané Institutem Interní Komunikace. Získal také speciální cenu poroty a stal se tak reprezentantem České republiky v evropském kole soutěže FEIEA. Titul získal díky dlouhodobé interní strategii komunikace CSR témat a konceptu CSR ambasadorů - dobrovolných propagátorů z řad zaměstnanců, kteří pomáhají dostávat do některé z devíti lokalit celofiremní informace o projektech z oblasti společenské odpovědnosti.

    

  


Zaměstnavatel roku

Naše společnost je pátým nejlepším zaměstnavatelem v České republice. Rozhodla o tom porota soutěže Zaměstnavatel roku.

Páté místo v prestižní soutěži Zaměstnavatel roku je pro český Siemens historicky nejlepším umístěním. Klání všech významných českých firem se letos konalo už po jedenácté, a pořádá je Klub zaměstnavatelů. Hodnocení se opírá o mezinárodní metodiku, která se zaměřuje na oblast výkonnosti a efektivity celého systému řízení lidského kapitálu v návaznosti na výkon celé organizace.

    

  


Česká studentská unie Top zaměstnavatelé

Průzkumu „Top zaměstnavatelé“ pořádaného Českou studentskou unií se zúčastnilo přes deset tisíc studentů. Společnost Siemens se umístila na druhém místě v oboru automobilového a strojírenského průmyslu. Studenti českých vysokých škol vybírali zaměstnavatele, u kterých by v budoucnu rádi pracovali.

    

  


Zlatý Amper za řídicí systém Simatic S7-1500

Společnost Siemens získala ocenění Zlatý Amper ve stejnojmenné soutěži vyhlašované v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, Amper 2013. Prestižní ocenění bylo společnosti Siemens uděleno za řídicí systém nové generace s typovým označením Simatic S7-1500, který je určen k automatizaci strojů a strojních zařízení.

    

  

Ocenění získaná v roce 2012


Exportér roku

V soutěži, kterou pořádá Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR, jsou každoročně oceňovány společnosti s největším podílem vývozu výrobků a služeb v několika kategoriích. Siemens získal ocenění v šesti, z celkových sedmi kategorií a potvrdil tak dominantní postavení na českém trhu.

  • 6. místo v kategorii "Objem exportu 2011" ve skupině velcí exportéři nad 500 mil. Kč.

  • 4. místo v kategorii "Objem exportu 1993 - 2011 ve skupině velcí exportéři nad 500 mil. Kč.

  • 2. místo v kategorii "Nárůst exportu 1993 - 2011 ve skupině velcí exportéři nad 500 mil. Kč.

  • 1. místo v kategorii "Cena ČSOB - kraj Praha" pro exportéra s největším objemem exportu 2011.

  • 6. místo v ocenění Dun&Bradstreet pro nejlepší exportéry dle hodnocení Dun&Bradstreet ve skupině velcí exportéři nad 500 mil. Kč.

  • 14. místo v kategorii "Nárůst exportu 2010 - 2011" ve skupině velcí exportéři nad 500 mil. Kč.

   


Třetí místo v soutěži TOP odpovědná firma

Siemens je třetí nejodpovědnější velkou firmou v České republice. Rozhodla o tom odborná komise složená z více než 40 odborníků na udržitelné podnikání, zástupců firem, novinářů, akademické sféry a státní správy. Siemens uspěl ještě ve dvou vedlejších kategoriích s projekty: Pracoviště budoucnosti – „Stodůlka - školka, která pomáhá dospělým“ (4. místo) a Inovátor v životním prostředí – „Fleet management přátelský k životnímu prostředí (2. místo).

 


První místo v soutěži Best Finance Team

Cenu Best Finance Team vyhlašuje časopis Finanční management z vydavatelství Economia, do jehož portfolia patří Hospodářské noviny, týdeník Ekonom, server ihned.cz a celá řada oborových časopisů. V kategorii Best Finance Team 2012 – Velké firmy, zvítězil tým Rudolfa Fischera, jednatele a finančního ředitele společnosti Siemens ČR s projektem na konsolidaci, integraci a implementaci efektivního finančního systému.

 


Bezpečný podnik – odštěpný závod Elektromotory Frenštát

Již podruhé získal výrobní závod Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm ocenění Bezpečný podnik. Cílem tohoto programu je zvýšit u právnických a podnikajících fyzických osob úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, včetně ochrany životního prostředí. Garantem programu je Státní úřad inspekce práce, za realizaci odpovídá Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 


Ocenění získaná v roce 2011


Druhé místo ve Zlatém středníku pro Visions

Časopis Visions získal během necelých dvou let již třetí prestižní ocenění. To aktuální je za druhé místo v kategorii nejlepší business2business časopis soutěže Zlatý středník, kterou každoročně vyhlašují odborníci na komunikaci sdružení v asociaci PR klub. V roce 2010 časopis Visions získal zvláštní ocenění České ceny za public relations, kterou pořádá Asociace Public Relations Agentur, a organizace Czech TOP100 jej vyhlásila nejlepším firemním časopisem roku.

 


Kalendář roku 2011

Kalendář s názvem Dotek dokonalosti: Fauna a flóra objektivem zaměstnanců Siemens získal třetí místo v kategorii Propagační účin a Hlavní idea v soutěži Kalendář roku 2011. Soutěž pořádá odborný a vzdělávací časopis českých polygrafů a typografů Polygrafia. Kategorie, ve které se kalendář umístil, hodnotí kreativní koncept kalendáře ve spojení s propagací konkrétní firmy.

 


Čestné uznání mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper 2011

Společnost Siemens získala čestné uznání za frekvenční měnič s typovým označením Sinamics G150 Clean Power. Nový měnič představuje unikátní řešení pro minimalizaci harmonického zkreslení napájecí sítě u střídavých regulovaných pohonů a je určen pro nasazení v průmyslových a energetických aplikacích.

 


Ocenění získaná v roce 2010


Nejlepší firemní časopis roku 2010

Náš zákaznický časopis Visions se stal nejlepším firemním časopisem roku 2010. Toto ocenění uděluje organizace Czech TOP100. Za sebou tak nechal i loňského vítěze, magazín Vlastní cestou od firmy Bernard.

 


Zvláštní ocenění České ceny za public relations

Zvláštní ocenění České ceny za public relations získala společnost Siemens, s.r.o., v kategorii Klasická firemní média za svůj zákaznický časopis Visions. Soutěž pořádá Asociace Public Relations Agentur.

 


Ocenění získaná v roce 2009


Bezpečný podnik – odštěpný závod Elektromotory Frenštát

Výrobní závod společnosti Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm obdržel titul Bezpečný podnik. Získané ocenění potvrzuje vysokou úroveň systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a je pravidelně udělováno Státním úřadem inspekce práce.

 


Zlatý Amper 2009

Ocenění Zlatý Amper udělené v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper 2009 za lineární motor 1FN6 se synchronní koncepcí.

 


Čestné uznání Pragoalarm/Pragosec 2009

Čestné uznání za nejlepší exponát, výrobek či službu mezinárodního veletrhu zabezpečovací techniky, systémů a služeb, požární ochrany a záchranných zařízení Pragoalarm/Pragosec 2009 za „Interoperability set“.

 


Evropská cena pro energetické služby 2009

Evropská cena pro energetické služby v kategorii Nejlepší projekt energetických služeb v komerčním sektoru za rok 2009. Oceněno bylo energeticky úsporné řešení aplikované v závodě na výrobu elektromotorů společnosti Siemens v Mohelnici.

 


Exportér roku 2009

Druhé místo v soutěži "Exportér roku 2009" v kategorii "Objem exportu 1993 - 2008" a druhé místo v kategorii "Nárůst exportu 1993 - 2008" obsadila skupina podniků Siemens Česká republika. Soutěž pořádá Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR pod záštitou Hospodářské komory ČR.

 


Ocenění získaná v roce 2008


100 obdivovaných firem České republiky 2008

Deváté místo v absolutním pořadí žebříčku "100 obdivovaných firem České republiky“ obsadila skupina podniků Siemens Česká republika. Žebříček sestavuje společnost Czech Top 100.

 


Ocenění získaná v roce 2007


Exportér roku 2007

Třetí místo v soutěži "Exportér roku 2007" v kategorii "Objem exportu 2006" a druhé místo v kategorii "Objem exportu 1993 - 2006" obsadila skupina podniků Siemens Česká republika. Soutěž pořádá Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR pod záštitou Hospodářské komory ČR.

 


Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu 2007

Ocenění Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu 2007 v kategorii "Energetika a silnoproudá elektrotechnika" za frekvenční měnič Sinamics G120D

 


Grand Prix Pragoalarm/Pragosec 2007

Ocenění Grand Prix o nejlepší exponát, výrobek či službu mezinárodního veletrhu zabezpečovací techniky, systémů a služeb, požární ochrany a záchranných zařízení Pragoalarm/Pragosec 2007 za neurální kombinovaný hlásič požáru Sinteso S-Line.

 


Zlatý Amper 2007

Ocenění Zlatý Amper udělené v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper 2007 za bezpečnostní procesorovou jednotku CPU 416F-3PN/DP pro řídicí systém Simatic S7-400.

 


Ocenění získaná v roce 2006


Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu 2006

Ocenění Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu 2006 v kategorii "Elektronika, automatizace a měřicí technika" za průmyslový počítač Simatic Panel PC 477.

 


Zaměstnavatel roku 2006

První místo v soutěži "Zaměstnavatel roku" v kategorii "Zaměstnavatel bez bariér" určenou pro firmy, které zaměstnávají handicapované. Celostátní soutěž pořádá společnost Winterthur.

 


100 obdivovaných firem České republiky 2006

Třetí místo v žebříčku "100 obdivovaných firem České republiky " v kategorii "Elektrotechnika, elektronika a optika" obsadila skupina podniků Siemens Česká republika. Žebříček sestavuje společnost Czech Top 100.

 


Kalendář roku 2006

Zvláštní cena v soutěži "Kalendář roku 2006" za nadprůměrné fotografické záběry zaměstnanců do nástěnného kalendáře společnosti Siemens. Soutěž je vyhlašována v mezinárodního veletrhu Reklama, Polygraf.

 


Ocenění získaná v roce 2005


Manažer roku 2005

Absolutním vítězem soutěže "Manažer roku 2005" se stal generální ředitel společnosti Siemens, s.r.o., Ing. Pavel Kafka. Soutěž od roku 1993 vyhlašuje Manažerský svazový fond.

 


Cena mosty 2005

Hlavní cena Národní rady zdravotně postižených ČR (NRZP ČR) v kategorii pro nestátní subjekty za projekt chráněné dílny ve výrobním závodě Siemens elektromotory v Mohelnici. Cena mosty je určena pro instituce, které významným způsobem nad rámec svých povinností přispívají ke zlepšení postavení občanů se zdravotním postižením.

 


100 nejvýznamnějších firem České republiky 2005

Osmé místo v žebříčku "100 nejvýznamnějších firem České republiky" obsadila skupina podniků Siemens Česká republika. Žebříček sestavuje společnost Czech Top 100 podle výše obratu jednotlivých firem s působností na území ČR.

 


Exportér roku 2005

Druhé místo v soutěži "Exportér roku 2005" v kategorii "Objem exportu 2004" a čtvrté místo v kategorii "Objem exportu 1993 - 2004" obsadila skupina podniků Siemens Česká republika. Soutěž pořádá Hospodářská komora České republiky.

 


Zlatý středník 2005

Třetí místo v soutěži "Zlatý středník" v kategorii "Nejlepší firemní on-line prezentace". Soutěž pořádá PR Klub.