Every Plant Saves the Planet – Zasaď rostlinu, zachráníš planetu

Středa 22. dubna

Náš život na planetě Zemi je závislý na fotosyntéze – složitém biochemickém procesu, který probíhá v zelených částech rostlin a při kterém se oxid uhličitý a voda za využití slunečního záření přeměňují na cukr a kyslík. Cukry slouží k zajištění životních pochodů rostlin, kyslík se uvolňuje do ovzduší. Bez fotosyntézy by život, na jaký jsme zvyklí, na Zemi nemohl existovat.

Rostlin na Zemi ubývá a proto jsme se rozhodli proti tomuto trendu bojovat tím, že nové rostliny vysadíme. Abychom jich vysadili co nejvíce, organizujeme soutěž „Every Plant Saves the Planet – Zasaď rostlinu, zachráníš planetu.“

Cílem soutěže je, aby co nejvíce zaměstnanců a příznivců Siemens vysadilo zelené rostliny a tím přispělo ke zlepšení kvality životního prostředí. V soutěži lze získat úžasné ekologicky vyrobené tričko z bio bavlny.

Co udělat pro to, abyste ve dnech 22. dubna -  3. května získali jedno z triček?

  1. Zasaďte si rostlinu. Jaké rostliny můžete vysadit? Jakékoliv – malé, velké, bylinky, stromy, semínka, kaktusy, masožravé. Důležité je, aby se jednalo o nové přírůstky do vašich zahrádek, pokojů, balkonů atd.

  2. Vyfoťte si selfie se svou novou rostlinou.

  3. Nahrajte na Facebook Siemens CZ svou fotografii se zasazenou rostlinou a krátkou poznámkou o tom, proč jste si vybrali právě tuto rostlinu.

  4. Připojte hashtag #DenZemeSiemens.

Prvních 250 selfie fotek oceníme tričkem. Podmínkou výhry je, že soutěžící musí být fanouškem Siemens CZ na Facebooku a zaslat zprávu na naši firemní stránku Siemes CZ na Facebooku s textem „Chci tričko“. Trička získá prvních 250 fanoušků.

Plné znění podmínek soutěže naleznete zde.