Tools

Siemens Česká republikaSiemens Česká republika

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Synco living - Systém automatizace domácnosti

Systém automatizace domácnosti.

Bezdrátový systém automatizace domácnosti pro rodinné domky nebo byty. Slouží pro nezávislé řízení teploty v jednotlivých místnostech. Lze jím ovládat jak servopohony na jednotlivých otopných tělesech, tak regulátory topných okruhů, kterými se řídí buď jednotlivé smyčky podlahového vytápění nebo otopná tělesa připojená přes centrální rozdělovač. Do systému lze zařadit regulační modul RRV934 umožňující kromě jiného předregulaci teploty topné vody až pro dvě skupiny místností (radiátory, podlahové vytápění).

Systém byl postupně doplněn o možnost řízení podlahového chlazení, dále byl rozšířen o odečítání údajů o spotřebě tepla, vody, elektrické energie, plynu, případně dalších energií.

Systém Synco™ living nabízí řadu možností. Kromě regulace prostorové teploty a přípravy teplé vody umožňuje tento systém řídit ventilační jednotku, ovládat osvětlení, rolety a žaluzie, monitorovat detektory kouře, dveřní/okenní kontakty a detektory úniku vody, vydávat varovné zvukové signály pomocí sirén, spouštět klimatizační jednotky a shromažďovat a zobrazovat údaje o spotřebě energie.

Systém Synco living je založený na evropském komunikačním standardu KNX. Tak lze snadno integrovat i přístroje dalších výrobců. Díky tomu je možné pro ovládání osvětlení, rolet a žaluzií používat také bezdrátový systém tebis RF společnosti Hager. Synco living navíc podporuje nejen rádiové spojení KNX RF, ale i přístroje připojené po datové sběrnici KNX TP1.

Centrální jednotka QAX903 nebo QAX913

Srdcem systému je centrální jednotka. Řídí provoz celého systému a zajišťuje komunikaci mezi jednotlivými přístroji.