Ústředny EPS – Systém CerberusPRO

Nová řada ústředen EPS CerberusPRO FC721, FC722 a FC724 ...

Cerberus PRO nabízí kompletní řadu ústředen od nejmenší samostatné ústředny s jednou kruhovou linkou, určené pro malé aplikace až po vzájemně síťovatelné dvoj a čtyř linkové ústředny, které mohou tvořit homogenní systém s více než 8000 adresnými prvky. Obsluha může mít přehled o systému a ovládat ho ze společného centrálního terminálu nebo z grafické nadstavby, připojené pomocí OPC serveru. Každá ústředna v síti má integrovánu funkci pro nouzový provoz, která zajišťuje, že se i při jejím výpadku hlášení o požáru dostane vždy spolehlivě na správné místo.

Vlastnosti

 • Požární ústředny CerberusPRO jsou kompaktní, předsestavené, mikroprocesorové ústředny elektrické požární signalizace s vestavěným ovládacím terminálem. Na jedné síti C-WEB může být připojeno až 16 stanic jako jsou ústředny nebo ovládací terminály, s centrálním přístupovým bodem do sítě LAN.Automatické načtení (autokonfigurace) všech rvků umožňuje rychlé zprovoznění ústředny. Z paměti událostí lze zobrazit až 1000 záznamu dle různých kritérií.

Výhody

 • Ústředny a paralelní ovládací terminály umožní vzájemné propojení do kruhové sítě tak, aby se celý systém choval jako homogenní celek.

 • Pro zachování vysoké variability systému v budoucnu je v komunikační síti ústředen možno podle potřeb a růstu zákazníka kombinovat jak malé ústředny se dvěma kruhovými linkami tak ústředny modulární s 28 kruhovými linkami.

 • Aktivaci výstupů ústředny lze softwarově podmiňovat pomocí logických funkcí AND, OR, NOT.

 • Kromě členění struktury na zónu a hlásič umožňuje systém přehledné uspořádání i velmi členitých objektů dalšími dvěma úrovněmi – úsek a oblast.

 • Z důvodu výhradní systémové garance dodavatele ústředny zajišťují ochranu proti neautorizovanému stažení objektových dat.

 • Vzdálenost mezi každými dvěma ústřednami v kruhové síti je 2000 m po metalickém vedení a 15000 m po optickém vlákně.

 • Tam kde není možné realizovat zabezpečenou komunikaci na kruhové síti umožňuje systém plnohodnotné datové propojení ústředen pomocí datové sítě LAN/Ethernet.

 • Při výpadku procesoru ústředny nebo jednom přerušení kruhové sítě ústředen při celkovém počtu prvků v systému vyšším než 512 je zabezpečeno přenesení poplachu do centrální ústředny s výstupem na dálkový přenos na HZS i bez instalace přídavného vedení, s výjimkou propojení ústředen po datové síti.

 • Pro rychlé zprovoznění systému umožňuje systém načtení instalovaných adresovatelných prvků přímo z ústředny bez nutnosti použít konfigurační software. Programování, diagnostika a konfigurace ústředen v síti je možná lokálně z kterékoli ústředny v systému nebo dálkově po síti LAN přes ústřednu určenou jako centrální přístupový bod s vlastní IP adresou.

 • Na každé ústředně nebo paralelním ovládacím terminálu v síti je volitelně nastavitelné, které ostatní ústředny ze sítě budou na této ústředně nebo terminálu zobrazeny a ovládány.