Close share layer

Share this page on...

Ovládání klimatizačních split jednotek

Chlazení (vytápění) pomocí split jednotek

Klimatizační jednotky, tzv. split-jednotky je možné ovládat také pomocí modulů ZENNiO ZN1CL, Moduly jsou určeny pro připojení do systému pomocí KNX TP1 v S-módu a komunikují přímo s klimatizační jednotkou. Dodávají se dvě varianty modulu. ZN1CL-IRSC přenáší informace do klimatizační jednotky přes infračervený vysílač, čímž simuluje funkci infračerveného dálkového ovladače. Druhý z modulů je typ ZN1CL-KLIC-DD, je určen pro klimatizační jednotky společnosti Daikin řady Domestic (pro domovní využití). Tento modul se připojuje přímo do elektroniky klimatizační jednotky pomocí konektoru.
Pro uvedení do provozu je třeba konfigurační software ETS. Vlastní regulace prostorové teploty probíhá autonomně klimatizační jednotkou. Požadavky na vytápění a chlazení z klimatizační jednotky se nepředávají dál. Když se připojí do systému pouze klimatizační jednotky, není třeba instalovat prostorová teplotní čidla. Jestliže je v místnosti ke klimatizační jednotce navíc podlahové vytápění nebo radiátory je třeba pro regulaci vytápění snímat prostorovou teplotu čidlem QAA910 nebo prostrovou jednotkou QAW910.

Princip zapojení modulu ZENNiO ZN1CL-IRSC

Řízení split jednotky pomocí modulu ZENNiO ZN1CL

Vedle řízení jednotky systémem Synco living zůstavá zachována možnost řídit split jednotku ručně běžným dálkovým ovladačem, dadávaným jako příslušenství jednotky.