Close share layer

Share this page on...

Jak měřit a odečítat údaje o spotřebě?

Jednoduché odečítání spotřeby tepla, vody, elektrické energie, plynu, atd.

Nové centrální jednotky umožňující odečítání údajů o spotřebě

Nové centrální jednotky QAX903 a QAX913 jsou vybaveny fiunkcemi pro sběr dat o spotřebě tepla, vody, elektrické energie a plynu. Stisknutím tlačítka zobrazí centrální jednotka systému přehled spotřeby po jednotlivých měřičích a uživatelé bytů získají rychlý přehled o své spotřebě.A navíc je zde centrální přehled dostupný přes internet. Údaje o spotřebě se pravidelně odesílají e-mailem a mohou být kdykoliv načteny přes webový server. Synco living navíc hlásí jakýkoliv pokus o neoprávněnou manipulaci se systémem. Výstupní data jsou k dispozici rychleji a uživatelé bytů nemusí čekat doma na pracovníky provádějící odečty z jednotlivých měřičů.Vyšší hodnota nemovitosti a nižší administrativní náklady

Instalací systému automatizace domácnosti Synco living se zvýší jednak hodnota nemovitosti a také spokojenost uživatelů bytových jednotek. Na jedné straně se sníží provozní náklady díky energeticky úspornému řízení teploty v jednotlivých místnostech. Na druhé straně mohou být byty snadněji pronajímány díky možnostem komfortní regulace, transparentnímu a méně nákladnému vyúčtování spotřeby energií. Potřebné investice pro získání těchto výhod jsou minimální - bezdrátová technologie systému Synco living snižuje čas a náklady na instalaci a uvedení do provozu. Navíc získáte dvě funkce v jednom systému - automatizaci domácnosti a odečet údajů o spotřebě. A díky otevřenému komunikačnímu standardu KNX můžete kdykoliv systém rozšířit, čímž na dlouhou dobu ochráníte své investice.


Hlavní rysy

  • Nižší administrativní náklady díky rychlému přístupu k údajům o spotřebě přes webový server (například v případě výměny nájemníků v bytě)

  • Méně stížností a vyšší transparentnost vyúčtování (centrální jednotka Synco living zobrazuje všechny údaje o spotřebě)

  • Zvýšení hodnoty nemovitosti a snížení provozních nákladů díky regulaci teploty v jednotlivých místnostech

  • Minimální náročnost montáže díky bezdrátové komunikaci