Close share layer

Share this page on...

O systému

Jak mi bude Synco living pomáhat při šetření energií?


Synco living za vás řeší řadu úkolů, které sníží spotřebu energie. Například, když opustíte svůj domov, systém automaticky vypne všechna světla a sníží teplotu v místnostech.


Inteligentní řízení a automatizace šetří tepelnou energii

Evropská norma EN 15232 “Energetická náročnost budov – Vliv automatizace, řízení a správy budov” rozděluje systémy automatizace budov podle energetické účinnosti na třídu A až D. Systém Synco living dosáhl klasifikace energetické účinnosti třídy A. Ceny plynu a ostatních paliv stále stoupají, což znamená výrazné zvyšování účtů za energie i v budovách s nízkou energetickou náročností. Díky inteligentní, velmi přesné regulaci stejně jako automatickým, energeticky úsporným funkcím vám může Synco living ušetřit až 30 % nákladů za energie – bez ztráty komfortu. Systém například zabrání zbytečnému vytápění snížením prostorové teploty během noci nebo když nikdo není doma.


Komfort zvyšující efektivitu

Vysoce kvalitní regulace systému Synco living současně zajistí jak komfortní teplotu v místnostech, tak vysokou energetickou účinnost. Můžete také přímo ovlivnit, kolik energie spotřebujete – například snížením teploty během nepřítomnosti a nastavením teploty v místnosti s časovým programem tak, aby co nelépe odpovídala využití jednotlivých místností. A funkce jako automatické uzavírání všech předokenních rolet nepřinášejí jen vyšší komfort a bezpečí, ale přispívají také k úsporám energie. Ať už na centrální jednotce, lokálně v jednotlivých místnostech nebo odkudkoliv z celého světa přes PC nebo SmartPhone: ovládání systému Synco living je tak jednoduché, že můžete snadno nastavit celý systém tak, aby byl energeticky účinný a přinášel významné snížení spotřeby energií v celém domě.Lepší než běžné termostatické ventily

Oproti termostatickým ventilům, které jsou namontované přímo na radiátoru, vám Synco living nabízí mnoho výhod.

 • Synco living udržuje teplotu téměř konstantní v úzkém pásmu ± 0,2 °C. Termostatické ventily naproti tomu připouštějí teplotní odchylku v pásmu ± 1 °C.

 • Synco living automaticky snižuje teplotu v noci. S termostatickými ventily musíte změnit nastavení individuálně na každém ventilu.

 • Synco living automaticky detekuje otevření okna a po uplynutí předem nastavené doby uzavře ventily, aby se předešlo zbytečnému vytápění. Abyste dosáhli stejného výsledku s termostatickými ventily, musíte je ručně přenastavit.


Úspory stisknutím tlačítka

Abyste šetřili energií kdykoliv odcházíte z domova, stačí jen stisknout tlačítko na centrální jednotce:

 • Vypnete všechna světla a připojené elektrické spotřebiče

 • Zatáhnete rolety

 • Ztlumíte vytápění, např. z teploty 21 °C na 19 °C

 • Ztlumíte ventilaci na nižší stupeňHlavní rysy

 • Úspory elektrické energie a nákladů za vytápění až o 30 % – díky extrémně přesné inteligentní regulaci

 • Nižší spotřeba energie bez ztráty komfortu

 • Lepší než běžné termostatické ventily – díky výjimečně přesné regulaci

 • Nižší náklady na elektrickou energii – díky stmívání osvětlení