Close share layer

Share this page on...

O systému

Jak Synco living optimalizuje prostředí v místnostech?


Synco living dodává do každé místnosti přesně takové množství tepla a čerstvého vzduchu, kolik momentálně potřebujete, abyste se v dané místnosti cítili pohodlně a současně šetřili energii.


Nezávisle řízená prostorová teplota

Ponechá příjemnou teplotu v obývacím pokoji – a o několik stupňů chladněji ve vaší ložnici. Synco living vytápí nebo chladí každou z vašich místností podle denní doby a podle vašich osobních potřeb. Aby to tak mohlo být, snímá Synco living teplotu v každé místnosti vašeho domova a topí nebo chladí jen tolik, kolik je momentálně nutné. Díky extrémně přesné regulaci teploty se žádaná hodnota, kterou si nastavíte, udržuje ve velmi úzkém pásmu. Synco living dokonce používá optimalizaci doby zapnutí a vypnutí pro určení ideálních časů začátku a konce vytápění.


Optimálně řízená ventilace

Ochrana před nadměrnou ventilací znamená méně tepelných ztrát a nižší náklady na energie: Synco living vám umožní řídit vaši ventilační jednotku* na základě časového programu nebo podle potřeby. Časový program můžete nastavit samostatně pro každý den v týdnu. Svou ventilační jednotku můžete také řídit systémem Synco living v závislosti na relativní vlhkosti nebo kvalitě vzduchu: Například, pokud úroveň CO2 ve vašem domě přestoupí nastavenou hodnotu, ventilace na chvíli zvýší svůj výkon.Klimatizace jen když ji potřebujete

Nechte Synco living řídit klimatizaci – pro udržení vašich čtyř stěn příjemně chladných a současné šetření energií. V závislosti na venkovní teplotě a vámi požadované úrovni komfortu bude centrální jednotka podle potřeby přímo zapínat nebo vypínat klimatizační jednotku*. Jestliže někdo otevře okno v místnosti s běžící klimatizací, centrální jednotka klimatizaci vypne. Jakmile se okno uzavře, centrální jednotka klimatizaci znovu zapne. Tím se zajistí komfort a současně úspora energie a nákladů.


Hlavní rysy

  • Přizpůsobená prostorová teplota pro každou místnost – díky inteligentní regulaci jednotlivých místností

  • Optimální kvalita vzduchu při nižších nákladech na energii – díky řízení ventilace na základě časového programu nebo na základě individuálního požadavku

  • Účinná, úsporná klimatizace – díky optimalizovanému řízení klimatizačních jednotek


*) Synco living může řídit většinu běžně dostupných ventilačních a klimatizačních jednotek. Pro jistotu nicméně doporučujeme ve spolupráci s odborníky prověřit jejich kompatibilitu se systémem Synco living.