Aktuality

 

15. mája 2018

15. ročník súťaže mladých elektrotechnikov vyhral študent z Trvdošína s návrhom výrobno-baliacej linky

Víťazom 15. ročníka celoslovenskej súťaže Siemens Young Generation Award (SYGA), ktorá vyvrcholila finálovým dňom na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave, sa stal Juraj Kekelák zo Spojenej školy v Tvrdošíne.

27. júna 2017

14. ročník súťaže mladých elektrotechnikov vyhrali študenti z Prešova s návrhom automatizovaného e-shopu

Víťazmi 14. ročníka celoslovenskej súťaže Siemens Young Generation Award (SYGA) sa stali Ján Škvara a Martin Hricov zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove.

25. mája 2017

Stanovisko spoločnosti Siemens k vyjadreniam predstaviteľov strany OĽaNO-NOVA k obstarávaniu verejného osvetlenia v Bratislave

Na tlačovej konferencii strany OĽaNO-NOVA, ktorá sa uskutočnila v piatok 19. mája 2017 na pôde parlamentu Slovenskej republiky, odzneli v súvislosti s výberovým konaním na prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave viaceré nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia.

26. apríla 2017

Ako zvládnuť dynamiku v rozvodných sieťach

Spoločnosť Siemens spolu s výskumnými partnermi otvorila centrum slúžiace na dynamické riadenie elektrických rozvodných sietí, ktoré je jediné svojho druhu na svete.

26. apríla 2017

Trenčín testuje prvú inteligentnú križovatku

V Trenčíne pribudla pri Bille inteligentná križovatka.

8. decembra 2016

Špičkový prístroj vyšetruje bez radiačného žiarenia

Onkologický ústav sv. Alžbety v Bratislave má ako prvá nemocnica na Slovensku k dispozícii špičkový ultrazvukový prístroj s robotickým ramenom Acuson S2000 Touch Control.

22. augusta 2016

13. ročník súťaže mladých elektrotechnikov vyhrali študenti zo Starej Turej so solárnym panelom, ktorý sa automaticky natáča za slnkom

Každý člen víťazného tímu získal zostavu riadiaceho systému SIMATIC S7-1200 a motivačné štipendium na niektorú zo slovenských vysokých škôl s technickým zameraním.

22. augusta 2016

Inovatívny projekt dávkovača matíc priniesol cenu mladým Prešovčanom

Spoločnosť Siemens vyhlásila na pôde Slovenskej technickej univerzity víťazov 11. ročníka súťaže mladých elektrotechnikov.

8. júla 2016

Ducati stavilo na kombináciu digitalizácie a remeselnej práce

Vyznačujú sa majstrovským remeselným prevedením, majú nezameniteľný zvuk, čarovný dizajn a pretekárske črty.

11. mája 2016

Siemens Healthineers

Nastal čas spoločne inovovať budúcnosť zdravotnej starostlivosti.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Témy


8. decembra 2016

Dominanta v centre Mníchova

Nové mníchovské sídlo vedenia spoločnosti Siemens je jedným z najmodernejších a „najzelenších“ kancelárskych komplexov na svete.

27. septembra 2016

Duálna akadémia má prvá stovku žiakov

Do Súkromnej strednej odbornej školy automobilov – Duálnej akadémie v Devínskej Novej Vsi, nastúpilo tento mesiac prvých 100 študentov.

16. augusta 2016

Siemens investuje do start-upov 1 miliardu eur

Nová divízia s názvom next47 pomôže začínajúcim firmám rozvíjať nové nápady a zároveň im umožní využívať výhody globálneho podniku

22. júla 2016

Najšetrnejšie semafory

Inžinierom Siemensu sa podarilo znížiť priemernú spotrebu semaforu s tromi signalizáciami iba na jeden až dva watty.

4. apríla 2016

Inovované Desigo šetrí štvrtinu nákladov

Siemens uvádza na trh piatu verziu svojho systému Desigo, určeného na ovládanie technických zariadení budov. Zdokonalený systém doplnili pokročilé nástroje, napríklad podsystém Total Room Automation a funkcie RoomOptiControl a Eco Monitoring.

4. apríla 2016

Energia na pravom mieste

Siemens vyvíja elektromobil s dvoma motormi v náboji kolesa. Je prvým krokom k vytvoreniu automobilu s novou architektúrou riadenia.

4. apríla 2016

Budovy sú hlavným požieračom energie

Budovy pohlcujú takmer 40 percent svetovej produkcie energie. Dopyt po energeticky účinnejších zariadeniach využívajúcich nové chladiace médiá, citlivejšie senzory a automatické riadiace systémy sa zvyšuje vďaka prísnejším legislatívnym podmienkam.

4. apríla 2016

Elektrina bude jazdiť po obojsmerných magistrálach

Popri veľkých elektrárňach budeme čoraz viac využívať malé, zväčša obnoviteľné zdroje energie, ale vo veľkom počte.

4. apríla 2016

Siemens preniká aj do vesmíru

Softvér PLM spoločnosti Siemens umožňuje v digitálnej podobe postaviť stroj a simulovať jeho funkcie. Svoje kvality dokazuje aj pri riešeniach, kde extrémne podmienky netolerujú ani najmenšiu chybu v konštrukcii.

4. apríla 2016

Dopravné semafory sa dožívajú 100. výročia

Pred 100 rokmi, dňa 5. augusta 1914, boli inštalované prvé dopravné svetelné signály na mestskej ulici v Clevelande, Ohio, čím predznamenali míľnik v riadení dopravy.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––