Aktuality zo sektoru Industry za rok 2012

3. septembra 2012

Planetárne vozidlo vyvíjal Siemens PLM softvér

Šiesteho septembra pristál na Marse prieskumný rover Curiosity. Vedci spoločnosti NASA použili na vytvorenie tohto nového vozidla na Mars, PLM softvér spoločnosti Siemens.

28. augusta 2012

Británia chce nízkouhlíkovú elektrinu

Divízia Smart Grid získala od britského energetického dodávateľa, spoločnosti Northern Powergrid, kontrakt na dodanie inovatívneho riešenia inteligentných sietí pre najmodernejší nízkouhlíkový projekt sietí vo Veľkej Británii.

5. júna 2012

Emócie bez emisie – prvé plne elektrické auto na báze Porsche Carrera 997 v Bratislave

Pri príležitosti odbornej konferencie „Ekosystém e-mobility: príležitosti a výzvy pre Bratislavu“ a medzinárodného „Maratónu elektrických áut Tallinn – Monte Carlo“ spoločnosť Siemens doviezla na Slovensko technologický unikát.

23. mája 2012

Siemens daroval Strojníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach priemyselný softvér za 1,3 milióna eur

Technická univerzita v Košiciach je už treťou slovenskou univerzitou vybavenou rovnakým softvérovým riešením ako víťazný tím F1 Red Bull Racing.

2. mája 2012

Siemens daroval Strojníckej fakulte STU v Bratislave priemyselný softvérza 1,3 milióna eur

Študenti Strojníckej fakulty STU v Bratislave sa budú v skorej dobe vďaka novému softvéru PLM od spoločnosti Siemens mať možnosť pripravovať na praktické využívanie inovatívnych technológií.

20. apríla 2012

Mladí inovátori z Michaloviec vyhrali hlavnú cenu SYGAs projektom automatickej linky na triedenie potravinárskych téglikov

Inovatívne nápady talentovaných študentov elektrotechniky boli ocenené už po deviatykrát v súťaži Siemens Young Generation Award.