Aktuality Mestá a infraštruktúra

26. apríla 2017

Ako zvládnuť dynamiku v rozvodných sieťach

Spoločnosť Siemens spolu s výskumnými partnermi otvorila centrum slúžiace na dynamické riadenie elektrických rozvodných sietí, ktoré je jediné svojho druhu na svete.

26. apríla 2017

Trenčín testuje prvú inteligentnú križovatku

V Trenčíne pribudla pri Bille inteligentná križovatka.

14. januára 2016

Siemens pomôže autonómnemu robotovi Toru uspieť

Robot Toru je v meradle ľudského vývoja ešte stále iba v predškolskom veku, ale vývojári doň už dnes vkladajú veľké nádeje.

27. októbra 2015

Brána do sveta inteligentných budov

Predstavte si budovu schopnú automaticky spoznávať energetické potreby ľudí, ktorí v nej žijú či pracujú.

14. júla 2015

Elektrobusy s expresným dobíjaním

Vo švédskom meste Göteborg začali nedávno premávať tri čisto elektrické a sedem hybridných autobusov, ktoré poháňa elektrina získavaná výlučne z obnoviteľných zdrojov.

10. januára 2015

Mestské zásahy sa vracajú do Bratislavy

Po siedmich rokoch sa projekt Mestské zásahy, ktorý má priniesť do miest pozitívne zmeny, vracia do svojho rodiska a otvára sa širšej skupine profesií.

7. mája 2013

Siemens sa prezentoval na Dňoch príležitostí v Žiline

Žilinská univerzita hostila dňa 12. marca 2013 podujatie Dni príležitostí, ktoré firmám ponúka príležitosť osloviť študentov a absolventov univerzity.

28. augusta 2012

Británia chce nízkouhlíkovú elektrinu

Divízia Smart Grid získala od britského energetického dodávateľa, spoločnosti Northern Powergrid, kontrakt na dodanie inovatívneho riešenia inteligentných sietí pre najmodernejší nízkouhlíkový projekt sietí vo Veľkej Británii.

5. júna 2012

Emócie bez emisie – prvé plne elektrické auto na báze Porsche Carrera 997 v Bratislave

Pri príležitosti odbornej konferencie „Ekosystém e-mobility: príležitosti a výzvy pre Bratislavu“ a medzinárodného „Maratónu elektrických áut Tallinn – Monte Carlo“ spoločnosť Siemens doviezla na Slovensko technologický unikát.

2. septembra 2011

Siemens a Volvo budú spolupracovať pri výrobe elektrických áut

Spoločnosti Siemens a Volvo Car Corporation majú záujem spoločne postupovať pri technickom vývoji elektrických vozidiel. Spoločnosti sa dohodli na strategickej spolupráci v tejto oblasti.