Jednotky premenlivého objemu vzduchu

Úvod

Schéma jednotky premenlivého objemu vzduchu

Typickými vlastnosťami týchto aplikácií sú: požiadavka jednoduchej inštalácie, stabilné a rýchločinné ovládanie, tichá a bezúdržbová prevádzka, tlaková trieda PN 16, závitové ventily, rôznorodosť konštrukčných typov ventilov, elektromotorické pohony s trojpolohovým/0 – 10 V riadením s pripájacími káblami s konektorom dostupné v rôznych dĺžkach a tiež v bezhalogénových verziách, kombiventily pre energetickú efektívnosť vo veľkých systémoch.
Navrhované kombinácie sa líšia v týchto aspektoch: kvalita ovládania (charakteristika ventilu), rozsah hodnôt kVS, trieda PN, konštrukcia ventilu, pripojenie k potrubiam.

Kombinácia s vysokou kvalitou riadenia

V_P45_SSB

Závitové ventily triedy PN 16 s ekvipercentnou charakteristikou a zdvihom 5,5 mm, kVS 0,25 až 6,3 m³/h, dvojcestné ventily VVP45, trojcestné ventily VXP45 a trojcestné ventily s bypassom VMP45, vonkajšie závity podľa normy ISO 228-1 (plochý povrch) alebo BS 84 (lisované spoje), vysoká výkonnosť ovládania, vysoký uzatvárací tlak.

Viac infromácií:

- Dvojcestný ventil VVP45
- Trojcestný ventil VXP45
- Trojcestný ventil s bypassom VMP45
- Vyobrazená kombinácia: V..P45 SSB

Vysokovýkonná kombinácia kombiventilov

VPI45_SSD

Kombiventily triedy PN 25 s lineárnou charakteristikou, prevádzkový rozsah až do 400 kPa a zdvih 5 mm, typy s rozsahom prietoku 500 až 3000 l/h, spoje s vnútorným závitom podľa normy ISO 7-1, presné prednastavenie a možnosti zarážok P/T, výborná činnosť ovládania, vysoký uzatvárací tlak.

Viac infromácií:

Vyobrazená kombinácia: VPI45  SSD

Základná kombinácia

V_P47_SSP

Závitové ventily triedy PN 16 s lineárnou charakteristikou a zdvihom 2,5 mm, kVS 0,25 až (2,5) 4 m³/h, dvojcestné ventily VVP47, trojcestné ventily VXP47 a trojcestné ventily s bypassom VMP47, vonkajšie závity podľa normy ISO 228-1 (plochý povrch) alebo BS 84 (lisované spoje), dobré ovládanie a vysoký uzatvárací tlak.

Viac infromácií:

- Dvojcestný ventil VVP47
- Trojcestný ventil VXP47
- Trojcestný ventil s bypassom VMP47
- Vyobrazená kombinácia s dvojcestným ventilom: V..P47  SSP
- Iné vhodné pohony: STP  STS