Історія

Заснування компанії

Вернер фон Сіменс

Засноване у жовтні 1847 року артилерійським офіцером Вернером фон Сіменсом (1816–1892) та механіком Йоганом Георгом Гальське (1814–1890) «Телеграфне підприємство «Сіменс і Гальське» за дуже короткий проміжок часу стало провідною світовою компанією у галузі електрики. Основою бізнесу став стрілочний телеграф для передачі повідомлень на великі відстані. Попередник телетайпу, він створив передумови для появи техніки зв'язку та сигнальної техніки. У 1866 році з відкриттям динамо-електричного принципу Вернер фон Сіменс створив базу електротехніки – одного з основних напрямків своєї підприємницької діяльності.

Підприємницька стратегія Вернера фон Сіменса з самого початку була у значній мірі орієнтована на співпрацю з іншими країнами. У період відсутності державних замовлень у Пруссії берлінське підприємство довгий час існувало виключно за рахунок міжнародних зв'язків. Більшість замовлень Вернер фон Сіменс виконував за межами Німеччини. Брати Вернера допомагали йому у веденні бізнесу: з 1850 року Вільгельм (1823–1883) очолював агентство фірми в Лондоні, а Карл (1829–1906) у 1853 році був направлений до Санкт-Петербурга, де він став керівником бюро Сіменс. Розвиток іноземних представництв іноді випереджав розвиток головного берлінського підприємства, і сьогоднішня інтернаціональна спрямованість концерну Сіменс у значній мірі визначена підприємницькою культурою засновника компанії.

Співпраця концерну Сіменс з Україною

Сіменс виграв контракт на прокладку телеграфної лінії Санкт-Петербург – Севастополь через Москву, Київ, Одесу, Херсон і Сімферополь.

Співпраця концерну Сіменс з Україною триває не одне десятріччя. Історія цих ділових відносин почалася ще у середині 19-го сторіччя, коли перед початком російський-турецької війни виникла необхідність в організації оперативного зв'язку між театром військових дій в Криму і Санкт-Петербургом. Тоді Сіменс виграв контракт на прокладку телеграфної лінії Санкт-Петербург – Севастополь через Москву, Київ, Одесу, Херсон і Сімферополь. Пізніше надійшли замовлення на електротехнічне оснащення міського транспорту та електростанцій в Києві, Львові, Житомирі, Чернівцях, обладнання телефонних станцій в Одесі та Єкатеринославі (сьогодні - Дніпропетровськ).

Сіменс також допомагав у створенні Південно-Західної залізниці: ще у 1897 році почалося обладнання станцій пристроями сигналізації Siemens. У 1925 році була встановлена система пожежної безпеки в Одеському оперному театрі, яка працювала до недавнього часу. Активну участь брав Сіменс в найбільшому у свій час проекті з будівництва і оснащення Дніпровської ГЕС поблизу Запоріжжя (1927–1932).


Сіменс також допомагав у створенні Південно-Західної залізниці.

Нова сторінка діяльності Сіменс в Україні

Нова сторінка діяльності Сіменс в Україні почалася у 1992 році, лише через рік після проголошення незалежності. Так, восени 1992 року відбулося відкриття офіційного представництва Сіменс в Україні. Влітку 1997 року представництво змінило статус на дочірнє підприємство «Сіменс Україна», яке стало повноправним суб'єктом економічної діяльності України. Успішна історія цього підприємства продовжується і сьогодні.