Швидке відновлення енергопостачання - з Siemens це не проблема.

23 грудня 2016 р.

Швидке відновлення енергопостачання

Відновлення електропостачання після виходу трансформатора з ладу може зайняти кілька місяців. Використання легко замінних трансформаторів дозволить відновити роботу системи за лічені дні.

Силові трансформатори забезпечують передачу електроенергії напругою понад 100 кіловольт (кВ) на великі відстані. Вони розраховані на десятиліття експлуатації. Однак, часто їх використовують і після закінчення гарантованого терміну служби, не дивлячись на те, що ймовірність відмови зношеного обладнання значно зростає. Причиною відмови нерідко стають також пошкоджені кабелі або збої в мережі, що виникли, наприклад, внаслідок екстремальних природних явищ. Якщо у великому місті вийде з ладу хоча б один трансформатор, тисячі його жителів можуть надовго залишитися без енергопостачання, оскільки заміна такого обладнання - надзвичайно складний і витратний процес. Вага трансформаторів потужністю близько 100 вольт-ампер може досягати декількох сотень тонн, тому оперативна доставка такого обладнання або навіть його окремих компонентів можлива тільки за наявності великовантажного транспорту. Крім того, трансформатори заповнені займистим мінеральним маслом, яке у разі витоку може завдати шкоди навколишньому середовищу. У зв'язку з цим перед транспортуванням трансформатора масло зливають, перевозять окремо і тільки після встановлення обладнання заливають назад за допомогою вакуумного насоса. Крім цього, перед введенням в експлуатацію нового трансформатора необхідно налагодити функціонування радіаторів, перевірити справність електричних вводів та інших компонентів. Відповідно, при такому обсязі робіт процес підключення трансформатора до мережі може розтягнутися на 2 - 3 тижні.

Швидке відновлення енергопостачання

Унікальні трансформатори.

Разом із замовниками Siemens розробив мобільні трансформатори напругою до 345 кВ, які можна ввести в експлуатацію в рекордно короткі строки. Інноваційність рішення полягає в розумному поєднанні декількох раніше апробованих технологій. Параметри напруги, номінальної потужності і повного опору були максимально оптимізовані з урахуванням меншої ваги і розміру обладнання. В якості наповнювача була використана екорідина, створена на базі суміші складних ефірів. Унікальний електромагнітний пристрій, що працює за принципом Plug-and-Play ( «Підключив - і запрацювало»), було виготовлено на заводі в австрійському окрузі Вайц, а першим покупцем стала компанія Con Edison, яка розмістила замовлення на закупівлю 6 мобільних трансформаторів. Наявність інноваційного обладнання дозволяє ConEdison, що постачає електроенергією до Нью-Йорка і прилеглих до нього районів, в разі збоїв в роботі підстанцій відновлювати енергопостачання протягом 1 - 3 днів. Раніше на поставку і монтаж компонентів і пристроїв, що вийшли з ладу потрібно було кілька тижнів. У разі ж, якщо в потрібний момент у компанії-постачальника не було в наявності необхідного обладнання, процес заміни поламаних компонентів міг розтягтися на рік. Трансформатор підключається до електричної мережі за допомогою виводів. Раніше доводилося виконувати трудомістку роботу по з'єднанню виводів з обмоткою всередині корпусу трансформатора. Для напруги в 345 кВ рішення Siemens дозволяє використовувати виводи типу Plug-and-Play. Наявність спеціальних штекерних виводів і з'єднань виключає необхідність проведення маніпуляції всередині трансформатора і, тим самим, скорочує час монтажу до 1 - 2 днів. Також після установки в мобільні трансформатори не потрібно заливати масло. «Цей проект надав інженерам, конструкторам і фахівцям двох компаній можливість вийти за рамки і застосувати нові підходи. Об'єднавши технологічні ноу-хау з багаторічним досвідом, вони розробили надійні рішення для трансформаторів, які будуть використовуватися для постачання електроенергії кінцевому споживачеві» - зазначив пан Санджай Бозе, віце-президент з проектування Con Edison.

Максимальна мобільність.

З метою мінімізації витрат на транспортування і установку устаткування, при розробці конструкції мобільного трансформатора основний акцент було зроблено на досягнення максимальної мобільності. Крім того, дана концепція передбачає попередній монтаж радіаторів і можливість експлуатації установки при різних значеннях напруги. Така універсальність дозволяє енергопостачальним компаніям використовувати меншу кількість змінних пристроїв і монтувати їх на різних ділянках. Оскільки новий трансформатор може ефективно працювати в широкому діапазоні напруги, немає необхідності купувати кілька модифікацій окремо для кожного значення номінальної напруги. Зменшити габарити трансформатора вдалося за рахунок використання спеціального високотемпературного ізоляційного матеріалу, а також системи примусового охолодження і рідкої суміші складних ефірів. Ізоляція на базі екологічних синтетичних ефірів, що легко розкладаються, дозволяє встановлювати трансформатори поблизу водойм та в будь-яких інших місцях з чутливою флорою і фауною. При транспортуванні таку рідину можна не зливати, що також підвищує експлуатаційну ефективність нового устаткування.