Будем знайомі – я Готардський тунель

21 грудня 2016 р.

Gotthard Base Tunnel

Готардський тунель в Швейцарії протяжністю 57 кілометрів не тільки найдовший залізничний тунель у світі, а й гігантський будівельний проект, який демонструє сучасні технології у царині будівництва тунелей. Близько 200 пасажирських поїздів щодня проходять крізь тунель зі швидкістю до 250 км / год. Siemens для цього тунелю забезпечує систему протипожежного захисту та систем керування.

Дані системи контролюють і моніторять усі об'єкти в автоматичному режимі. Тунель обладнаний сенсорами, електронним обладнанням та відеокамерами для управління і спостереження. На обох виходах з тунелю, північному та південному, Siemens встанов системи керування, кожна з яких виступає резервною по відношенню до іншої. Рух поїзда фіксується і відображається у центрі керування. Для об'єднання загальної інфраструктури було використано 3200 кілометрів електричних силових кабелів і 2600 кілометрів інформаційних кабелів для передачі даних. Система виявляє двері, які не були належним чином зачинені, або світло, що не увімкнулося у всіх приміщеннях тунельного комплексу. При виникненні аварійної ситуації, активується система вентиляції, вмикається світло, і автоматично відчиняються двері аварійних виходів. Події в реальному часі відображаються на екрані перед черговим персоналом. «Події» класифікуються відповідно до п'ятьох ступенів небезпеки і, в залежності від категорії, пропонується алгоритм рішень. Сенсори перевіряють поїзди на предмет перегрітих гальм і витоків рідини до їх входження в тунель і без необхідності зупинки.

Безсумнівно, першорядне значення в тунельному комплексі має безпека. Тунелі комплексу з'єднуються між собою через кожні 300 метрів по поперечному розрізу. Це дозволить пасажирам поїздів перейти в інший тунель у разі виникнення пожежі. Кожен тунель має дві станції аварійної зупинки по 600 метрів в довжину, які дозволяють евакуювати до 1000 пасажирів.

Дістатися з Цюріха до Мілана за дві години - до сих пір було недосяжною мрією. Але з відкриттям нового Готардського базисного тунелю ситуація змінилася. Щоб закінчити цей величезний будівельним проект треба було 17 років. Це не просто тунель. Це експонат найсучаснішою тунельної техніки, найдовший і найглибший залізничний тунель у світі.

Відео про будівництво тунелю The journey through the tube - Safe passage through the Gotthard Base Tunnel