Siemens - лідер в сфері цифрових технологій

6 грудня 2016 р.

Prof. Siegfried Russwurm

Технічний директор Siemens, професор Зігфрід Русвурм (Prof. Siegfried Russwurm), щодня працює над тим, щоб перевести бізнес в «цифру».

Протягом ось вже майже 170 років успіх нашої компанії визначають новаторські технології і заснована на них бізнес-модель, яка полягає у тому, що інновації  не залишаються просто винаходами, а перетворюються на конкретні продукти, рішення та послуги, на які чекає ринок. Завдяки цим двом складовим успіху, Siemens перетворився зі скромного стартапу, започаткованого на одному з подвір’їв Берліну, в технологічний концерн світового масштабу. Саме ці складові дозволяють нам будувати успішне майбутнє - майбутнє нашої компанії, наших клієнтів і суспільства в цілому.

Сьогодні весь світ об’єднаний єдиною мережею. Промислові підприємства, транспорт, газові турбіни або технології медичної візуалізації - всюди цифровий вимір доповнює реальність. Поєднання реального і цифрового світів відкриває перед нами несподівані можливості - як технічні, так і комерційні. Але одного лише технічного потенціалу сьогодні вже недостатньо. Щоб залишатися успішною бізнес-структурою в довгостроковій перспективі, ми продовжуємо послідовно переводити Siemens на цифрові рейки ведення бізнесу. Ми модернізуємо наші бізнес-процеси з урахуванням специфіки нового цифрового світу; ми адаптуємо свою корпоративну культуру до нової реальності; ми підвищуємо свою кваліфікацію і озброюємось новими знаннями, необхідними для роботи в цифровому середовищі - зокрема, знаннями по робототехніці і хмарних технологіях. Ми переглядаємо принципи і методи управління компанією, а також схеми нашої взаємодії один з одним. Ми розробляємо нові інструменти для спільної роботи, що дозволяють стерти кордони між різними спеціальностями і підрозділами. Ми вчимося у стартапів готовності йти на ризик, розвиваючи нові напрямки бізнесу, швидко здійснювати роботу над помилками і згодом уникати їх. Ми створюємо нові моделі співпраці з зовнішніми партнерами. Ми прагнемо не тільки бути відкритими для нових ідей, але й бути такими ж оперативними і гнучкими, як стартапи.

Siemens Ukraine

Siemens є світовим лідером у царині цифрових технологій і приділяє особливу увагу розвитку цього напрямку. У нас є чітке бачення майбутнього нашого бізнесу, і дигіталізація є одним з основних чинників успішного росту і розвитку. Сьогодні в концерні працює 17500 інженерів-програмістів, які створюють широкий спектр рішень в сфері інформаційних технологій і програмного забезпечення, включаючи енергетику, автоматизацію і міську інфраструктуру. Спільними зусиллями ми трансформуємо можливості, які відкривають цифрові технології, тобто віртуальний світ, в конкретні галузеві рішення, затребувані в світі реальному. При цьому ми виконуємо не тільки вимоги наших клієнтів щодо якості продуктів і послуг, але і вимоги щодо ефективного ведення нашого бізнесу.Дослідження та інновації мають для нас першочергове значення. Тому департамент «Корпоративні технології» постійно розробляє нові методи та інноваційні рішення для всіх напрямків діяльності концерну. Це дозволяє, зокрема, істотно скоротити цикли розробки промислового програмного забезпечення та активніше залучати до цього процесу замовників. Крім того, ми створюємо платформи, що полегшують впровадження цифрових сервісів в масштабах підприємства. Так, ми об'єднали всі необхідні для впровадження цифрових сервісів технології на базі єдиної потужної платформи Sinalytics. Завдяки цій платформі наш пакет пропозицій з дистанційного обслуговування і оптимізації був доповнений останніми досягненнями в області аналізу даних, сумісності мережевих ресурсів і кібер-безпеки. Вже більше десяти років ми використовуємо інтелектуальні технології для створення мереж і управління пристроями. На сьогодні близько 300 тисяч систем вже підключені до Sinalytics - серед них промислові підприємства, поїзди, вітрові турбіни, а також системи медичної візуалізації. Щомісяця вони генерують 17 терабайт даних, які потім аналізуються.

Зробивши ще один крок вперед, ми розширили концепцію Інтернету речей, охопивши також промислові додатки. У підрозділах компанії, що займаються електрифікацією і автоматизацією, ми, спільно з нашими клієнтами, десятиліттями накопичували знання і досвід, які сьогодні можемо застосувати в віртуальному світі. Коли мова йде про  інфраструктури стратегічного значення, клієнти пред'являють найвищі вимоги до безпеки, надійності, довговічності та ступеня захисту даних. Тому розробники Siemens розвинули концепцію Інтернету речей до веб-платформи, яку ми називаємо Web of Systems.

Siemens Ukraine

Оснащуючи системи, обладнання і машини веб-технологіями, ми готуємо основу для мережевої цифрової промисловості. Ці технології дозволяють передавати невідфільтровані і незахищені дані від устаткування і систем в хмару для анонімної обробки і подальшої трансформації в знання. Але набагато більше значення має те, що одиниці обладнання можуть взаємодіяти і «розуміти один одного» завдяки вбудованим обчислювальним потужностям. Знання, що містяться в даних, залишаються як в реальних системах, так і в цифрових.

Яскравим прикладом того, як можна зробити загальну систему більш інтелектуальною, є новітні розробки співробітників департаменту «Корпоративні технології» в рамках містобудівного проекту «Озерне місто Асперн», що реалізується у Відні. Для спільного науково-дослідного підприємства Aspern Smart City Research концерн Siemens разом з міською адміністрацією Відня і міськими комунальними службами розробив технічні рішення, що відповідають вимогам нової ери енергетики. І все це в умовах реального життя в споруджуваному міському районі з реальними кінцевими споживачами. Інноваційні технології включають зокрема: рішення для управління енергоспоживанням в розумних будинках, рішення для низьковольтних мереж, зокрема, для системи розподілу струму від трансформаторів до окремих будівель і квартир, а також рішення для Siemens управлення великими обсягами даних, включаючи створення міського центру обробки даних. На відміну від всіх інших масштабних містобудівних проектів, в «Озерному місті» Відня всі елементи систем, незалежно від виробника, повинні вміти комунікувати між собою і обмінюватися даними. Всі рішення базуються на універсальній інформаційно-комунікаційній технології, для якої були розроблені і протестовані додатки Smart Data.