Системи протипожежної безпеки Siemens для нового саркофага Чорнобильської АЕС

31 серпня 2016 р.

Системи протипожежної безпеки Siemens для нового саркофага Чорнобильської АЕС
© NOVARKA

Компанія «Сіменс Україна» підписала контракт з компанією ВТП Траснекспо на поставку обладнання систем протипожежної безпеки, які будуть впроваджені на новій захисній конструкції в формі арки на Чорнобильській АЕС, відомої як «Новий безпечний конфайнмент» (від англ. Confinement - «обмеження»).

Згідно з підписаним контрактом ВТП Траснекспо буде впроваджувати системи протипожежної безпеки Siemens, такі як система автоматичного газового пожежогасіння (автоматика і технологія), система пожежної сигналізації і автоматики, аспіраційна система, система моніторингу. ВТП Траснекспо виконуватиме проектні, будівельно-монтажні і пуско-налагоджувальні роботи на об'єкті.

Про об'єкт

Консорціум NOVARKA (Франція) у складі VINCI Construction Grands Projets і Bouygues Travaux Publics у вересні 2007 року підписали контракт з Чорнобильською АЕС на реалізацію проекту «Новий безпечний конфайнмент», який передбачає проектування і будівництво захисної оболонки у формі арки.


Системи протипожежної безпеки Siemens для нового саркофага Чорнобильської АЕС
© NOVARKA

Основна функція конфайнменту - обмеження поширення радіоактивних речовин, які знаходяться в об'єкті «Укриття». Така умова повинна виконуватися, як за умов нормальної експлуатації конфайнменту, так і в умовах аварії. Ця колосальна конструкція необхідна для безпечного демонтажу існуючого об'єкта «Укриття» і в майбутньому. Передбачено, що нова споруда буде експлуатуватися на протязі ста років (проектний термін експлуатації).

Будівництво почалося в 2007 році і вже восени 2016 року новий об'єкт-арка по спеціальних напрямних рейках наїде на 4й енергоблок ЧАЕС і об'єкт "Укриття".

Розміри конфайнмента:

  • довжина - 162 метрів

  • висота - 108 метри

  • проліт арки - 257 метрів

  • вага металевої конструкції - 25 000 т

  • загальна вага з обладнанням - 37 000 т

  • площа конфайменту - 39 000 м ².

«Новий безпечний конфайнмент на Чорнобильській АЕС - це безпрецедентний будівельний об'єкт в історії інженерії. Об'єкти подібного масштабу і складності ніколи раніше не будувалися на радіоактивній ділянці. Для виконання проектних робіт і реалізації будівництва потрібні були роки, - зазначає Денис Мироненко, керівник департаменту «Автоматизація та безпека будівель» компанії «Сіменс Україна», - Це унікальний інженерний проект, що має жорстокі вимоги до систем безпеки. Ми запропонували систему протипожежної безпеки об'єкта єдиним комплексним рішенням - всі системи реалізовані на базі обладнання одного виробника і відповідають вимогам безпеки галузі атомної енергетики, вимогам замовника (ДСП «ЧАЕС») і генпідрядника (консорціум NOVARKA)».