Рішення Siemens для найдовшого залізничного тунелю в світі

29 червня 2016 р.

Рішення Siemens для найдовшого залізничного тунелю в світі

Готардський базовий тунель в Швейцарії довжиною 57 кілометрів не тільки найдовший залізничний тунель у світі, але й гігантський будівельний проект, який демонструє сучасну тунельну техніку. Очікується, що близько 200 пасажирських потягів щодня проходитимуть крізь тунель зі швидкістю до 250 км/год. Siemens для цього тунелю забезпечує безпеку за допомогою складних рішень протипожежного захисту та систем керування.

Система контролює і відстежує всі об'єкти в автоматичному режимі. Тунель обладнаний сенсорами, електронним обладнанням та відеокамерами для управління та  спостереження. На обох виходах тунелю, північному та південному, Siemens встановила системи управління, де кожна система є резервною по відношенню до іншої. Рух кожного потягу фіксується і відображається у центрі управління. Для об'єднання загальної інфраструктури використовувалося 3200 кілометрів електричних силових кабелів та 2600 кілометрів інформаційних кабелів для передачі даних. Система виявляє двері, які не були належним чином закриті, або світло, що не ввімкнулося, в усіх приміщеннях тунельного комплексу. При аварійній ситуації  активується система вентиляції, вмикається світло на наступній аварійній зупинці  і автоматично відкриваються двері аварійних виходів. Події в реальному часі відображаються на екрані перед черговим персоналом. «Події» класифікуються відповідно  п'ятьом категоріям небезпеки і в залежності від категорії, пропонується алгоритм рішень. Сенсори перевіряють поїзди на предмет перегрітих гальм і витікання рідини до їх входження в тунель і без необхідності зупинки.

Без сумніву, первинне значення в тунельному комплексі має безпека. Тунелі комплексу з'єднуються між собою через кожні 300 метрів по поперечному розрізу. Це дозволить пасажирам поїздів перейти в інший тунель у разі пожежі. Кожен тунель має дві станції аварійної зупинки довжиною 600 метрів, що дозволяють евакуювати до 1000 пасажирів.

Дістатися з Цюріха до Мілана за три години - досі було недосяжною мрією. Але з відкриттям нового Готардського базового тунелю ситуація змінилася. Цей величезний будівельним проект  будувався 17 років. Це не просто тунель. Це експонат найсучаснішою тунельної техніки, найдовший і найглибший залізничний тунель у світі.

Відео про будівництво тунелю.

  • media title1
  • media title2
  • media title3
  • media title4
  • media title5
  • media title6
  • media title7