Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

10-та зустріч у форматі «Сніданок з Київ -Пост»  про стратегії для забезпечення безперервності бізнесу

20 березня 2017 р.

10-та зустріч у форматі «Сніданок з Київ -Пост»  про стратегії для забезпечення безперервності бізнесу

10-та зустріч у форматі «Сніданок з Київ -Пост»  зібрала 17 ділових і урядових лідерів, щоб поговорити про стратегії для забезпечення безперервності бізнесу та планування заходів стійкого функціонування.

Проте, дана зустріч могла б носити і більш просту назву: антикризове управління.

Захід було проведено з ініціативи компанії Mozayix International,  штаб-квартира якої розташована в Арлінгтоні, штат Вірджинія. Компанія надає послуги з управління безпекою та антикризового менеджменту для  підприємств та урядових організацій у ряді країн.

В ході дискусії були визначені основні найбільші ризики, які в даний момент існують в країні. Зокрема, це військові дії на Сході країни, що тривають вже понад 3-х років, корупція та недовіра до урядових організацій, основними обов’язками котрих є відстоювання верховенства права та закону,  а саме - суддів, прокурорів і поліції.

І кожен бізнес, в залежності від розміру і сектора, оцінює ризики по-різному.

Для деяких війна є основною перешкодою.

Для інших, це страх перед нелегальним корпоративним рейдерством і корупції з боку податкової поліції.

Крім того, великі перешкоди становлять матеріально-технічне забезпечення в країні, подолання поганої або ненадійної інфраструктури, від доріг до електромереж.

І, звісно , для всіх видів бізнесу кібербезпека займає чільне місце в списку нагальних проблем.

В ході дискусії учасники дійшли висновку, що міжнародні компанії мають кращі ресурси для побудови довгострокових планів і реагування на несподівані події, в той час як більш дрібні фірми намагаються знайти ресурси для подолання криз або реагування на загрози, а не запобігання іх виникненню.
Наприклад, для деяких дрібних фірм найняти штатного менеджера з оцінки ризиків є недосяжною розкішшю.

Дії на випадок виникнення надзвичайних обставин включає в себе можливість переміщення робочих місць і  людей протягом декількох днів, а то й годин, щоб не порушити виробничі процеси та забезпечити безпеку персоналу.

10-та зустріч у форматі «Сніданок з Київ -Пост»  про стратегії для забезпечення безперервності бізнесу

Значну частину зустрічі було присвячено обговоренню  політичних питань.

Чим довше на Сході країни пануватиме неспокій, тим довше  Україна змушена  буде витрачати  5 відсотків свого скромного валового внутрішнього продукту (менше $ 90 млрд ВВП очікується в 2017 році) на витрати на оборонну галузь, незважаючи на те, що українці мають багато інших нагальних потреб у державному фінансуванні.

Були висловлені побоювання, що виборці, які не справляються з тягарем оплат за комунальні тарифи, які не згодні з підвищенням пенсійного віку, проголосують на наступних виборах за популістів, які проводять кампанію, що засновується на  фіскально безвідповідальних обіцянках.

Банківський сектор, як і раніше, зазнає величезних фінансових втрат, пов'язаних з відсутністю верховенства закону, а саме нездатність фінансових установ повертати невиплачені кредити. В даний час три найбільші банки знаходяться в державній власності: Укрексімбанк Банк, Ощадбанк і тепер ПриватБанк. Глобальна реструктуризація банківського сектора банків  країни (180 банків), що буде коштувати платникам податків $ 20 млрд, за даними банківських експертів. Кредити залишаються дуже дорогими і дефіцитними, що найбільше завдає шкоди малим підприємствам.

Учасники наголосили на необхідності для України просувати свої сильні сторони і зберегти довіру бізнесу, що вже працює в Україні, зокрема малих підприємств, щоб вони не приймали рішення переїжджати в інші країни.

Крім того, учасники зустрічі висловили надію на те, що військові дії можуть обмежуватись  лише невеликою частиною території на Донбасі, загальна частка якої складає  2,5 відсотка всієї території України. Втой час як інша частина країни може розвиватися більш швидкими темпами.

У цей критичний момент в історії України, стратегічне планування і безперервний розвиток були визначені як найбільш необхідні.

Генеральний директор ДП «Сіменс Україна», пан Мацєй Томаш Зєліньскі,  запропонував три запобіжних заходи для регулювання таких криз:

  • діяти своєчасно

  • не чекати розпоряджень  від штаб-квартири

  • стояти на сторожі захісту бренду.