Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

170 років Siemens: від майстерні на задвірках Берліну до хмарних технологій

23 жовтня 2017 р.

 - Безперервна трансформація як запорука успіху

 - Незмінні атрибути компанії: інноваційність, якість, орієнтованість на клієнтів, міжнародна географія,  стійкість до криз, гнучкість і соціальна відповідальність

 - Цифровізація як один з основних принципів успішного розвитку

Історія компанії Siemens AG бере свій початок 12 жовтня 1847 року з крихітної майстерні, влаштованої у внутрішньому дворику одного з берлінських будинків. Наступні 170 років компанія безперервно розвивалася, долала кризи і постійно адаптувала портфель послуг, не словом , а ділом демонструючи свою здатність до змін. Сьогодні Siemens - одна з провідних компаній в сфері цифрових технологій. Протягом десятків років успіх компанії забезпечують міжнародний підхід, націленість на якість і орієнтованість на клієнтів. Який основний засадничий лежить в основі діяльності компанії? «Що б ми не робили, ми повинні створювати довгострокову цінність і приносити користь нашим акціонерам, співробітникам, клієнтам, діловим партнерам і суспільству», - говорить Президент і Генеральний директор Siemens AG Джо Кезер.

Від телеграфу до MindSphere

Історія Siemens розпочалася з винаходу стрілочного телеграфу в 1847 році і відкриття динамоелектричного принципу в 1866 році. Вернер фон Сіменс вважається одним із засновників сучасної електротехніки. Телеграфна компанія Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske розпочала свою роботу зі штатом з 10 співробітників. Невелика майстерня, яка крім телеграфів виробляла електричні сигнальні дзвінки, дротову ізоляцію і лічильники води, за кілька десятків років стала однією з найбільших електротехнічних і технологічних компаній в світі. За свою 170-річну історію компанія подолала безліч труднощів, в тому числі дві світові війни, в ході яких Siemens втратила значну частину своїх виробничих активів. Близько десяти років тому компанія зіткнулася з проблемою невідповідності стандартам, подолавши яку Siemens в кінцевому підсумку стала зразком для наслідування в питанні відповідального ведення бізнесу. Сьогодні в компанії працюють понад 350 тисяч співробітників, а основні сфери її спеціалізації включають в себе електрифікацію, автоматизацію і цифровізацію. Siemens вже зараз активно рухається в напрямку цифровізації, демонструючи підхід, якого компанія дотримується протягом усієї своєї історії. На сьогоднішній день Siemens є лідером в у царині цифрових технологій. Прикладом цього є платформа  MindSphere, яка використовується для з'єднання обладнання і систем з хмарним середовищем для створення абсолютно нових бізнес-моделей. Перші кроки у цифровій сфері компанія здійснила  ще десять років тому. З тих пір Siemens інвестувала понад 10 мільярдів євро в зміцнення своєї позиції у питаннях цифровізації промислового та енергетичного секторів.

Інтернаціоналізація як вихід з кризи

З перших днів свого існування компанія неодноразово демонструвала здатність успішно опановувати нові ринки. Криза на телеграфному ринку Пруссії в 1850-х роках змусила Siemens шукати нові ринки збуту і розпочати міжнародну експансію. У Росії, наприклад, компанія побудувала телеграфну лінію протяжністю 9 тисяч кілометрів, проклавши підводні кабелі з Англії. Відкривши офіс в Лондоні в 1850 році і в Санкт-Петербурзі в 1855 році, компанія почала стрімко нарощувати свою географічну присутність. За Лондоном і Санкт-Петербургом пішли Брюссель (1871), Париж і Гаага (1878), Відень і Варшава (1879), Стокгольм і Турин (1880), Нью-Йорк (1886), Токіо (1887), Ріо-де-Жанейро (1888), Будапешт (1890), Чикаго (1892), і Йоганнесбург (1895). Сьогодні Siemens працює майже в 200 країнах світу.

Siemens AG (Берлін і Мюнхен) - міжнародна технологічна компанія, яка вже більше 170 років працює на ринку, дотримуючись принципів бездоганного виробництва, найвищої якості, інноваційності, надійності і інтернаціональності. Компанія працює в більш ніж 200 країнах, приділяючи особливу увагу питанням електрифікації, автоматизації та цифровізації. Siemens - один з найбільших постачальників енергоефективних і ресурсозаощаджуючих технологій. Компанія є провідним постачальником ефективних продуктів і послуг для виробництва і передачі електроенергії і першопрохідцем в сфері інфраструктурних продуктів, інструментів автоматизації, приводного обладнання та програмного забезпечення для промисловості. Компанія також є найбільшим виробником медичного обладнання для створення зображень - систем комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії - і займає лідируючі позиції в сфері лабораторної діагностики та клінічних інформаційних систем.

В 2016 фінансовому році, який закінчився 30 вересня 2016 року, дохід Siemens склав 79,6 млрд євро, а прибуток - 5,6 млрд євро. Станом на кінець вересня 2016 року штат компанії налічував близько 351 тисяч співробітників по всьому світу. Додаткову інформацію можна знайти на сайті www.siemens.com.