Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Дані проти витоків

7 лютого 2018 р.

Оснащення датчиками водопровідної мережі Ланьчжоу (Китай) повинні підвищити її ефективність.

По трубах тече не тільки вода, але і велика кількість даних. При правильному підході ця інформація допоможе економити енергію і сировину. Своєчасному виявленню витоків присвячена велика дослідницька робота.

«На споживання води впливають багато факторів, - пояснює Параг Могрен, фахівець з мережевих рішень підрозділу корпоративних технологій Siemens. - Зокрема, сезон, час доби або погода. Водопровідні мережі в будь-який час повинні подавати достатню кількість води і одночасно споживати якомога менше енергії. Аналіз даних з водопровідних мереж допоможе впоратися з цим завданням».

В рамках профінансованого ЄС і вже завершеного проекту ICeWater (ІКТ-рішення для ефективного управління водними ресурсами) Могре та його колеги розробили рішення, що дозволяють на основі аналізу даних організувати більш «розумне» і ефективне водопостачання. Результати дослідницького проекту в даний час використовуються в двох проектах міського розвитку в Китаї.

«В рамках ICeWater ми встановили в водопровідних трубах тестових міст - Тімішоара (Румунія) і Мілан (Італія) - безліч датчиків вимірювання тиску і витрати, які надавали нам інформацію про місце, час та обсяги води, що протікає, - розповідає Могре. - Окремі значення мало про що говорять, але аналіз комбінації великого масиву даних - в нашому підрозділі корпоративних технологій є професіонали, які спеціалізуються на таких математичних методах, - дає цінні результати. Наприклад, ми дуже точно спрогнозували обсяги і динаміку споживання і на підставі цього прогнозу налаштували найбільш енергоощадний режим роботи насосів». Це дозволило заощадити від 8% до 12% електроенергії. Крім того, тепер насоси включаються і вимикаються приблизно вдвічі рідше, що в довгостроковій перспективі має привести до збільшення терміну їх служби.

Smart Water Network: Керувати витоками і економити енергію.

Датчики тиску і витрати води

У проектах міського розвитку в Китаї, що реалізуються під керівництвом підрозділу Siemens Process Industries & Drives, результати ICeWater використовуються в основному для виявлення витоків у водопровідних трубах. У двох містах великі магістральні водогони будуть оснащені системою датчиків тиску і витрати. «У цих містах через трубопроводи протікає величезна кількість води, - пояснює Мінг Ю з підрозділу корпоративних технологій Siemens в Китаї. - У Ланьчжоу 18-кілометровий трубопровід щодня доставляє одну мегатонну води практично 3 мільйонам жителів. У місті Хефей 17-кілометрова магістраль забезпечує водою населення на площі близько 20 квадратних кілометрів. Витоки в цих системах трубопроводів можуть привести до величезних втрат води».