Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Діалог влади та бізнесу: зустріч членів EBA з Президентом та представниками Уряду

15 вересня 2017 р.

Мачей и Порошенко

14.09. Генеральний директор ДП «Сіменс Україна»  Мацєй Зєліньскі та представники Європейської Бізнес Асоціації зустрілися з Президентом України Петром Порошенком, Володимиром Гройсманом, Прем’єр-міністром України, а також командою Уряду. Зустріч була присвячена питанням стратегічного планування та реформування економіки і державного управління, а також поточним проблемам та викликам бізнесу в Україні.

Пан Порошенко поділився з присутніми ключовими аспектами роботи влади за останній рік, зокрема розповів про хід реформ, позитивні зміни у роботі державного апарату та головні досягнення, які вдалося втілити з моменту останньої зустрічі Президента з бізнесом трохи більше року тому.  Зокрема, Президент наголосив на стабілізації економічної ситуації – маємо зростання ВВП протягом шести кварталів, вступила в дію Угода про Асоціацію та безвізовий режим, зросла питома вага торгівлі з Європейським Союзом, кардинально змінилася макроекономічна та макрофінансова ситуація, зросли доходи до державного та місцевих бюджетів, відбулося зниження інфляції, нарешті запрацювала система автоматичного  відшкодування та електронний реєстр ПДВ. Окремо пан Порошенко зупинився на реформі енергетичного сектора та змінах в аграрній сфері, інфраструктурі та дорожньому будівництві, необхідності проведення приватизації.

Водночас Президент звернувся до державних органів, зокрема, правоохоронних, з закликом бути більш відкритими до спілкування з бізнесом та громадськістю, переглянути підходи до проведення розслідувань та перевірок. У цьому контексті створення Служби фінансових розслідувань не втрачає своєї актуальності, а розгляд та прийняття відповідного законопроекту необхідний уже в найближчий час.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, поділився конкретними кроками, які вже вдалося втілити, зокрема запровадити систему «Єдине вікно» на митниці та систему державних закупівель Prozorro, а також запевнив, що проблемні моменти роботи з практичним функціонуванням нововведень, про які говорить бізнес, будуть вирішені. Пан Гройсман також розповів про першочергові плани – найближчим часом буде внесений державний бюджет на 2018 рік, який не передбачає жодного підвищення податків для бізнесу, буде завершено проведення судової та пенсійної реформи, заплановано впровадження нового законодавства у сфері приватизації, введення принципів корпоративного управління в державному секторі.

Європейська Бізнес Асоціація підготувала та передала на розгляд Президенту перелік ключових проблемних для бізнесу питань та пропозицій щодо їхнього вирішення, що включає численні галузеві питання, як-то необхідність врегулювання стихійної інтернет-торгівлі, недопущення концесії у лісовій галузі, запровадження медичної реформи, удосконалення механізму реімбурсації, ліквідації дефіциту вагонів, протидії обігу фальсифікованої алкогольної продукції, удосконалення процесу реєстрації ветеринарних препаратів, забезпечення рівних можливостей для учасників зернового ринку, забезпечення доступу інноваційної агрохімії на український ринок, удосконалення роботи системи «Єдине вікно» на митниці  та багато іншого.