Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Дукаті: на шаленій швидкості в цифрове майбутнє

23 серпня 2017 р.

Компанія Ducati - виробник мотоциклів з італійського міста Болонья, кожен сезон радує своїх палких прихильників «дукатісті» (італ. Ducatisti) новинками і новими технічними можливостями своєї продукції. Компанія Ducati відмінно справляється з цим завданням в першу чергу завдяки використанню в процесі розробки технологічних рішень від Siemens програм PLM Software NX і Teamcenter. Сімоне ді П’яцца, керівник відділу науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок компанії Ducati, розповів про комплексне проектування, співробітництво з постачальниками і результати застосування цифрових технологій в італійському ручному виробництві.

Сеньйор ді П’яцца, розкажіть про застосування цифрових технологій в компанії Ducati – знаменитого виробника мотоциклів ручної роботи.

Сімоне ді П’яцца: Ми дуже пишаємося майстерністю наших працівників, як в сфері розробок, так і в сфері виробництва. Завдяки застосуванню цифрових технологій ми хочемо зробити процес розробки і виробництва більш ефективним. Використання цифрових технологій допомагає нашим фахівцям ще більш якісно виконувати свою роботу.

У яких сферах компанія Ducati вже використовує цифрові технології?

Сімоне ді П’яцца: Ми використовуємо 3D моделі на початкових етапах розробки нових мотоциклів і оновлення вже існуючих моделей. Ми також використовуємо цифрові програми для віртуального тестування і виробництва всіх запчастин до наших мотоциклів.

Які переваги використання цифрових технологій в процесі розробки?

Ді П'яцца: Все просто: цифрові технології допомагають скоротити витрати і заощадити час. Ми працюємо набагато ефективніше, бо не робимо помилок і нам більше нічого не треба переробляти. Нам вдалося скоротити цикл проектування і розробки нових мотоциклів в середньому з 3-3,5 до 2 років в основному завдяки інструментам NX і Teamcenter. Програми також дозволяють всім розробниками працювати одночасно над одним мотоциклом і проектувати всі технічні деталі, враховуючи всі можливі труднощі.

Як ви інтегруєте запчастини, які розробляються не в компанії Ducati?

Ді П'яцца: Ми робимо багато спільних розробок з нашими постачальниками. Ми -  експерти по застосуванню, а зовнішні дизайнери - експерти по технологіям і матеріалам. Ми працюємо разом, щоб максимально збільшити продуктивність кожної запчастини мотоцикла.

Наша мета - працювати краще і ефективніше не тільки вживу, а й з використанням цифрових технологій. Програмне забезпечення, розроблене компанією Siemens, дозволяє створювати всі 3D-моделі в наших архівах, щоб всі дизайнери могли взаємодіяти один з одним в цифровому середовищі. Це дуже допомагає, тому що багато наших постачальників знаходяться за межами Італії.

Ви проводите тестування тільки в віртуальному світі?

Ді П'яцца: Ні, хоча ми і перевіряємо всі функції мотоцикла на екрані, процес розробки завершується в реальному світі. Ми проводимо тестування на дорогах, на довгій дистанції, імітуючи всілякі умови навколишнього середовища і їзди на мотоциклі. Ми працюємо набагато ефективніше і економимо багато часу, проводячи тестування і в цифровому, і в реальному світі.

У чому полягає перевага застосування цифрових технологій компанією Ducati для ваших покупців - «дукатісті» (італ. Ducatisti)?

Ді П'яцца: Незважаючи на те, що ми виробляємо дуже складний продукт, нам вдається досить ефективно оновлювати нашу продукцію, а також виробляти нові моделі. Щорічно ми частково оновлюємо всі  лінійки наших продуктів. У кожному новому сезоні ми пропонуємо нашим покупцям нові моделі мотоциклів, нові функціональні можливості та інновації.