Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Саміт ЄС - Україна: українські реформи у поєднанні з підтримкою Європейського Союзу досягли позитивних результатів

14 липня 2017 р.

eu-ukraine-summit

Вчора у Києві відбувся 19-й Саміт між Європейським Союзом та Україною. Саміт відбувся в контексті фінальної стадії ратифікації Угоди про асоціацію ЄС – Україна та надання безвізового режиму для поїздок у шенгенську зону для громадян України, починаючи з червня.

Президент Європейської комісії, Жан-Клод Ю́нкер (Jean-Claude Juncker), та Президент Європейської ради Дональд Туск (Donald Tusk), представили Європейський Союз. Україна була представлена Президентом, Петром Порошенком. Від Європейської комісії також були присутні Віце-президент, Валдіс Домбровскіс (Valdis Dombrovskis), та Повноважні представники -  Йоганнес Ган  (Johannes Hahn) та Сісілія Мальмстрьом (Cecilia Malmström).

Жан-Клод Ю́нкер

Виступаючи на спільній прес-конференції, Президент Європейської комісії, Жан-Клод Ю́нкер (Jean-Claude Juncker) сказав: “За останні три роки було зроблено більше кроків, ніж за попередні двадцять, Україні слід пишатися тим, чого вона досягла”.

ЄС та Україна: сильніші разом

З моменту проведення останнього Саміту ЄС – Україна, який мав місце в Брюсселі в листопаді 2016 року, було досягнуто значного прогресу, який приніс позитивні зміни в життя громадян України та ЄС.

Ратифікація Угоди про асоціацію, включаючи Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (УА / УЗВТ), прийняті два дні тому, будуть означати її повне введення в дію, починаючи з 1 вересня 2017 року. Угода про асоціацію забезпечує програму для проведення грандіозних реформ в Україні та сприяє вкладенню інвестицій між Європейським союзом та Україною. Через рік після надання попередньої заявки щодо УЗВТ, торгівля виросла на 10%, закріпивши ЄС у якості першого торгового партнера України. Додатково, керівники вітали політичну угоду з надання значних незалежних заходів торгової політики для України, які в подальшому сприятимуть двосторонній торгівлі шляхом усунення додаткових тарифів та митних зборів на сільськогосподарські та промислові товари.

Саміт у Києві відбувся через місяць після історичного святкування безвізового режиму для поїздок у Шенгенську зону для громадян України за наявності біометричних паспортів. З безвізовим режимом, який діє на даний момент, та зобов`язаннями України щодо продовження впровадження плану дій щодо візової лібералізації, європейські та українські громадяни будуть мати можливість для розширення взаємозв`язків та контактів, які зблизять наші народи більше, ніж коли-небудь. В перший місяць більш, ніж 95 000 українських громадян відвідали Шенгенську зону за нових умов.

Керівники оцінили стан справ щодо реалізацію Україною реформ. Українська влада провела інтенсивні та безпрецедентні реформи у багатьох областях, включаючи:

 • децентралізацію

 • державне телемовлення

 • антикорупційні заходи

 • судові реформи

 • політичні реформи

 • державне управління

 • управління державними фінансами та закупівлею

 • торгівлю

 • енергетику

 • банківську систему

 • охорону здоров`я


eu_ukraine_flags

Цього було досягнуто всупереч  викликам щодо безпеки, які стали результатом конфлікту, що продовжується на сході України. На Саміті керівники ЄС наголосили на важливості продовження подібних зусиль та зміцнення впровадження реформ у таких важливих областях, як боротьба з корупцією. Новий імпульс щодо посилення функціонування та незалежності антикорупційних організацій, таких як Національний антикорупційний комітет, усунення розтягування подання електронних декларацій щодо активів активістам антикорупційних НДО (недержавних організацій), впровадження  антикорупційного суду та забезпечення прозорості у виборі судів до Верховного суду, є життєво важливими у цьому відношенні. В цьому контексті Саміт запропонував ЄС та Україні визначити майбутні пріоритети у реформах на наступні місяці та роки. Президент Порошенко виклав Стратегію на 2020 рік та План дій уряду на 2017-2020 роки. Обидві сторони погодилися з важливістю продовження прискорення реформ та їх постійним впровадженням.

Європейський Союз надає безпрецедентну підтримку Україні, яка пов`язана із зусиллями щодо продовження реформ в Україні. На Саміті Європейський Союз оголосив про підготовку пріоритетних програм допомоги у розмірі 200 мільйонів євро на 2017 рік для підтримки областей на сході України, що опинилися у зоні конфлікту; програм з ефективності використання електроенергії, включаючи внески до Фонду з ефективного використання електроенергії, впровадженого в Україні; управління державними фінансами; підтримку ключових реформ; та впровадження УА / УЗВТ шляхом сприяння технічному співробітництву. Нещодавно впроваджений ЄС План надання зовнішніх інвестицій забезпечує нові додаткові можливості фінансування для України.

Слідуючи розподілу у квітіні другого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро, керівники ЄС наголосили на необхідності для української влади прискорити впровадження всіх заходів структурних реформ, що залишаються не впровадженими, пов`язаних з макрофінансовою допомогою, які включають всі відповідні антикорупційні зобов`язання, прийняття законодавства у галузі енергетики та фінансових секторах, відміну заборони на експорт деревини, покладення кінця збільшенню експортного мита на металевий лом, та надання соціальної допомоги та послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Європейський Союз знов підтвердив свою постійну тверду підтримку унітарності, суверінетету та територіальної цілісності України. Європейський Союз осуджує та не визнає  анексію Криму та міста Севастополь Російською Федерацією. Керівники знов підтвердили повне впровадження Мінських домовленостей як основу стійкого та мирного врегулювання конфлікту на сході України. Вони також обговорили продовження погіршення ситуації з правами людини на непідконтрольних уряду регіонах Донецької та Луганської областей, а також порушення прав осіб, які не  визнають незаконної анексії, кримських татар, а також українців та осіб, що належать до інших етнічних та релігійних груп.

Для отримання більш детальної інформації:

Веб-сайт 19-го Саміту ЄС - Україна

Інформаційний бюлетень щодо відносин ЄС - Україна

Веб-сайт делегації Європейського союзу в Україні

Веб-сайт Групи підтримки Європейської комісії для України

Торговельні відносини між ЄС та Україною