Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Сорок шість компаній підписали декларацію про доброчесність

31 травня 2017 р.

Сорок шість компаній підписали декларацію про доброчесність

Рада бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) представила Всеукраїнську мережу доброчесності і комплаєнса - нову ініціативу для бізнесу, що прагне працювати прозоро.

46 українських і міжнародних компаній 19 травня підписали у Києві декларацію про доброчесність, серед них і наша компанія - ДП «Сіменс Україна». Наступним кроком буде спільна розробка засад і правил діяльності мережі.

Метою створення мережі є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу: компанії-учасники мережі оголосили свою згоду підтримувати бездоганну ділову репутацію і постійно покращувати стандарти доброчесності згідно з кращими світовими практиками.

Бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета, який виступив ініціатором створення мережі, повідомив, що її учасники планують до середини осені виробити модель, в рамках якої буде перевірятись виконання ними зобов'язань, взятих на себе в рамках цієї ініціативи.

Бізнес-омбудсмен зазначив, що корупція залишається основною перешкодою для економічного зростання України, нагадавши, що, за даними Transparency International, Україна займає 131 місце з 176 позицій в рейтингу сприйняття корупції.

Саме тому вкрай важливо щоб члени мережі спільно працювали над оцінкою антикорупційних ризиків для впровадження в своїх організаціях комплаєнс-програм, залучали представників бізнесу до обговорення принципів доброчесності, підвищували інтерес до прозорого ведення бізнесу серед учасників ринку, а також регулярно підтверджували рівень своєї доброчесності.

Від імені ДП «Сіменс Україна» виступила директор Департаменту «Комплаєнс» Юлія Одарченко. Вона поділилася зі слухачами інформацією, як влаштована і працює система комплаєнс в нашій компанії: «Система комплаєнс в компанії Сіменс включає в себе три блоки: Запобігання - Виявлення – Реакція; вони являють собою комплексні дії, що забезпечують ведення нашого бізнесу відповідно до законодавства, а також нашим внутрішнім принципам і правилам», - зазначила Юлія.

Сорок шість компаній підписали декларацію про доброчесність

Компанії-учасниці одностайно визнали, що система комплаєнс в компанії Сіменс впроваджена на високому рівні. Для кожного з блоків системи розроблені та імплементовані свої процедури, правила, позначені дії, розподілені зони відповідальності. По суті, наша компанія є бенч-марком з питань впровадження та реалізації системи компалаєнс. Юлія Одарченко і надалі буде активним учасником Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнса, а також буде ділитися досвідом з іншими компаніями-членами мережі, розробляти і впроваджувати модель, в рамках якої буде підтверджуватися і верифікуватися виконання стандартів комплаєнс усіма учасниками ініціативи.

Сорок шість компаній підписали декларацію про доброчесність