Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

«Зелена» енергія з лушпиння соняшника: Siemens та Кернел на сторожі захисту навколишнього середовища.

21 серпня 2017 р.

Зеленая энергия из шелухи подсолнечника

Усім добре відомий той факт, що біомаса є відновлювальним та екологічно чистим джерелом енергії.  Незаперечним також є той факт, інтерес до відновлювальних джерел енергії у світі постійно зростає. До цього підштовхують подорожчання традиційних видів палива (нафта, газ, вугілля і т. д.), глобальне потепління, і, нарешті, відносно швидка окупність цих проектів.

Концерн Siemens крокує в ногу з сучасними тенденціями, в тому числі і в Україні. Минулого місяця наглядовою радою ПАТ "Кіровоградолія", що входить до складу управляючої компанії Кернел, було прийнято рiшення про підписання договору поставки з Siemens, s.r.o., за яким останній здійснює поставку парової турбоагрегатної установки типу SST-300 потужністю 10,35 МВт та допоміжного обладнання, запасних частин, необхідних для введення в експлуатацію.

Дана турбіна вироблятиме електроенергію, використовуючи пар від спалювання лушпиння. На даний момент покриття власних потреб в енергії компанії складає менше половини наявного лушпиння, надлишки гранулюються і продаються електростанціям в Польщі. За оцінками компанії, електроенергія, вироблена з проданої лушпиння насіння соняшнику, дозволяє покрити річні потреби 327 тисяч домогосподарств. Тепер завдяки встановленню парової турбоагрегатної установки Siemens отримана енергія зможе подавитись до єдиної енергосистеми України.

Взагалі, вже вісім з дев'яти маслозаводів Кернелу обладнані сучасними бойлерами, які спалюють лушпиння насіння соняшнику (відходи, одержані при переробці) і виробляють теплову пару, необхідну для технологічних процесів. Спалювання лушпиння дозволяє щорічно економити близько 72 мільйонів кубометрів газу.

В цілому, енергія, вироблена на заводах Кернел, дозволяє заощадити близько 339 тисяч тонн викидів вуглекислого газу щорічно. Спалювання біомаси для вироблення електроенергії не викликає глобального потепління і допомагає уникнути викиду інших шкідливих речовин. Крім того, рослинне паливо утворюється в багатьох галузях і не вимагає додаткових витрат на переробку, що ще більше посилює фінансову привабливість нових станцій, особливо при їх оптимальному розміщенні.

Фахівці Сименс впевнені, що використання відновлюваних джерел енергії забезпечує енергоефективність основного виробництва, дозволяє підвищити децентралізацію енергетики України, а також виключити необхідність утилізації агровідходів, що мають великий енергетичний потенціал.

Лінійка парових турбін Siemens вирізняється високою ефективністю і довговічністю. Турбіни виробництва Siemens випускаються у виконанні з протитиском або конденсаційному, з одного або кількома ступенями. Крім того, вони можуть оснащуватися одним або декількома керованими або некерованими відводами для забезпечення місцевого опалення або охолодження. Який би вид палива і технологія спалювання не застосовувалися на біопаливній електростанції, парові турбіни Siemens гарантують високу продуктивність.