Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Сіменс на виставці "Енергетика в промисловості"

8 листопада 2017 р.

Сьогодні у Міжнародному Виставковому Центрі на Броварському проспекті 15 перед гостями та відвідувачами гостинно відчинила двері 15-а Міжнародна спеціалізована виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ – 2017. Цього року на виставці очікується близько 14 000 тисяч відвідувачів та представлено 120 компаній-учасниць. Серед яких також німецька компанія Siemens, що є провідним лідером у сфері дігіталізації, електрифікації та, автоматизації.

Споживання електроенергії протягом дня характеризують ранкові та вечірні піки і нічні провали. Проблема полягає у тому, що атомна енергетика, частка якої в енергобалансі України становить понад 50%, не може змінювати потужність, виходячи з потреб енергосистеми. У якості маневрених потужностей виступають гідро- та теплові електростанції. Теплова генерація була побудована більше 30-40 років тому, є фізично і морально застарілою, а також має ряд екологічний проблем з викидами.

 «Вся лінійка обладнання Сіменс, призначена для генерації електроенергії, є високоефективною, маневреною та надійною. Говорячи про найбільш прогресивні рішення, маємо на увазі об’єднання  під однією цифровою системою управління маневреної газової турбіни і промислових акумуляторних батарей.» - говорить директор Департаменту «Виробництво енергії»  Балаба Олексій, ДП «Сіменс Україна». «Такі електростанції дозволяють видавати в мережу десятки мегават електроенергії буквально за міллі секунди на вимогу енергосистем за рахунок включення електричних батарей. Але суть полягає не в цьому. Тривало видавати велику потужність батареями складно, в цей момент підключаються газові турбіни».

У багатьох країнах природний газ серед усіх викопних видів палива визнаний найбільш чистим і ефективним для переходу на відновлювані джерела енергії. Максимальний ККД для отримання електроенергії дають парогазові установки, що працюють на природному газі. Україна на поточний момент не покриває власні потреби природного газу і частину цього ресурсу ми змушені імпортувати.

Мацей Зелински

Генеральний директор ДП «Сіменс Україна», Мацєй Зєліньскі, зауважив: «Розвиток біомасової енергетики, включаючи біогаз, має великий потенціал в першу чергу для заміщення природного газу, там, де без нього можна обійтись, зокрема теплокомуненерго. Компанія Сіменс в цьому році підписала контракт на поставку парової турбіни потужністю 10 Мега Вт для промислової ТЕЦ одного з найбільших агрохолдингів України. Біомасова енергетика дозволяє з відходів агропромислового комплексу виробляти теплову електричну енергію і підштовхнути до розвитку розподіленої децентралізованої енергетики.»

Ще однією болючою темою енергетичного комплексу України є кіберзахист. В грудні 2015 року через хакерську атаку 103 населених пункти України на деякий час залишилися без електрики. Це був перший кібернапад на цивільні об'єкти. Відтоді спроби незаконного втручання в електронні системи тривають.

В’ячеслава Марченко, директор Департаменту «Електроенергетика» має рішення: «Маючи за плечима більш ніж 100-річний досвід роботи у сфері розробок пристроїв релейного захисту і автоматики та потужну команду інженерів в Україні, Siemens здатний дати відсіч будь-яким спробам несанкціонованого втручання хакерів до міських електромереж. При реалізації проектів Siemens використовує власні апаратні та програмні продукти для забезпечення надійної роботи електричних підстанцій з урахуваннях найсучасніших вимог та стандартів кібербезпеки. Використання мікропроцесорних пристроїв управління та релейного захисту лінійки SIPROTEC та програмного комплексу SICAM PAS дозволяють побудувати електричну підстанцію з багаторівневим керуванням та захистом від помилок персоналу та від зовнішнього втручання.

Turbines