Сіменс Україна

Siemens анонсувала спільну розробку з Intel - систему контролю свердловин на основі Інтернету речей

16 листопада 2017 р.

Комерційний реліз системи контролю свердловин Siemens IoT Well Surveillance запланований на початок 2018 року. © OMV Aktiengesellschaft

•  Siemens IoT Well Surveillance - це надійне масштабоване рішення для автоматизації та контролю нафтогазових свердловин

•  Система буде представлена на виставці ADIPEC, яка пройде 13-16 листопада в Абу-Дабі

Сьогодні Siemens оголосила про запуск комплексного рішення на основі Інтернету речей, яке покликане допомогти нафтогазовим компаніям оптимізувати процеси і скоротити витрати за рахунок об'єднання систем, засобів автоматизації та аналітики. Система Siemens IoT Well Surveillance була розроблена у співпраці з підрозділом Intel, який займається Промисловим Інтернетом речей. ЇЇ буде представлено на Міжнародній нафтогазовій виставці та конференції в Абу-Дабі (ADIPEC), яка пройде з 13 по 16 листопада.

Ця інноваційна система дозволяє нафтогазовим компаніям легко і бюджетно об'єднати розподілені активи в єдину мережу, при цьому забезпечуючи високий рівень автоматизації.

Для боротьби зі зниженням доходів потрібні нові рішення

На тлі загального падіння цін в нафтогазовому секторі рішення Siemens дозволить енергетичним компаніям повною мірою скористатися всіма перевагами, які пропонує цифровізація. З 2014 року ціни на нафту і газ знизилися на 50%, тому нафтогазові компанії прагнуть знайти технології, які допоможуть їм перетворити бізнес, підвищити ефективність і оптимізувати процеси.

Об'єкти і активи на нафтових родовищах зазвичай знаходяться на значній відстані один від одного і нерідко лише частково пов'язані з системами автоматизації. Це ускладнює збір даних для централізованого зберігання та аналізу і обмежує можливості операційного контролю.

Система Siemens IoT Well Surveillance дозволяє компаніям отримувати і об'єднувати дані з раніше незв'язаних активів без серйозних витрат, бачити повну інформацію про стан активів, проводити діагностичне обслуговування і скоротити час простою обладнання.

Нафтовидобувна корпорація OMV експлуатує кілька сотень насосів-качалок в Австрії. Рішення, представлене Siemens і її партнерами по розробці, дозволяє повністю об'єднати виробничі системи такого типу в єдину автоматизовану середу. © OMV Aktiengesellschaft

Інтелектуальні дані, моніторинг стану і аналітика

Система Siemens IoT Well Surveillance дозволяє управляти родовищем і механізованої експлуатацією свердловин. В якості основних інформаційних входів для аналізу даних вона використовує існуючі датчики і систему управління двигуном Siemens Simocode. Обчислювальний пристрій Siemens Nanobox на основі процесора Intel здійснює глибокий аналіз даних і віртуальне зондування, обчислює умови роботи насоса, запускає попередження і оптимізує видобуток. Виконання цих розрахунків на насосі забезпечує незалежну роботу свердловини. Для подальшої обробки і польовий аналітики інформація відправляється в центральну систему, наприклад в SCADA або платформу на основі Інтернету речей. Функції динамографу й аварійного оповіщення з інтегрованим відео доступні для персоналу майданчика через повністю інтерактивний веб-портал.

Рішення тісно інтегровано з платформою на основі Інтернету речей Siemens MindSphere і дозволяє органічно об'єднати виробничі об'єкти і цифрові програми для глибокого аналізу роботи безлічі свердловин.

Інші переваги системи включають в себе підвищення інформованості про стан активу, ефективності експлуатації свердловин і підвищення доходів від оптимізації виробництва.

«Система Siemens IoT Well Surveillance оптимізує видобуток нафти і працює максимально енергоефективно, - каже Уве Трегер, Директор глобального підрозділу Siemens з наземного видобутку нафти і газу і старший виконавчий віце-президент з технологічних галузях і приводам (PD) і підрозділам Digital Factory (DF) на Близькому Сході. - Вона дозволяє знизити витрати в галузі, гравці якої докладають величезних зусиль для збереження прибутковості на тлі низьких цін на нафту. Цифровізація і інноваційні технології, які вже успішно працюють в інших галузях, також допомагають підвищити економічність і надійність».

Технологічне співробітництво з Intel

При розробці системи Siemens активно співпрацювала з Intel. Система включає в себе як технології, так і апаратне забезпечення Intel, в тому числі шлюз Siemens Nanobox з процесором Intel® Atom ™ і бездротову точку доступу на базі Intel. Захищений планшет з процесором Intel® Core ™ i5 використовується для візуалізації даних, які зберігаються на пристрої до шести місяців, і збору даних на свердловині. Intel також брала участь в розробці програмного забезпечення для крайових операцій. «Інноваційне рішення Siemens для моніторингу, аналізу та управління механізованої видобутком на основі масштабованої технології Intel IoT демонструє цінність крайової аналітики і віртуального зондування для оптимізації і контролю видобутку, в той же час значно знижуючи загальну вартість володіння активами, - заявила Крістін Боулз, генеральний директор підрозділу по промисловим і енергетичним рішенням в підрозділі Intel, яке займається Інтернетом речей. - Разом, Intel і Siemens допомагають перетворити світ автоматизації нафтових родовищ і дозволяють компаніям успішно працювати на складному ринку».

Експериментальне випробовування з компанією OMV

Австрійська нафтогазова компанія OMV з квітня 2017 року використає рішення Siemens IoT Well Surveillance на одному зі своїх нафтових родовищ. Компанія експлуатує кілька тисяч вироблених свердловин з насосами-гойдалками і дуже натхнені результатами пілотного проекту, який дозволив оптимізувати видобуток, виявити і запобігти втратам, підвищити ефективність обслуговування і розвантажити персонал на місцях.

«Рішення Siemens дозволяє нам отримати повну інформацію про активи за розумною ціною, що дуже важливо для свердловин з малим дебітом, наприклад, вироблених свердловин», - говорить керівник групи забезпечення виробництва Саша Блажековіч.