Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Впровадження дігіталізації

23 серпня 2017 р.

За словами Яна Мросіка,  Директора Департаменту цифрових технологій Digital Factory Division компанії Siemens AG, підключення обладнання до системи MindSphere займає не більше години.

Др. Мросік, недавно Ви очолили Департамент цифрових технологій Digital Factory Division в Siemens AG. Яке майбутнє чекає на промисловість?

Ян Мросік: Майбутнє промисловості - це повний перехід до дігіталізації та підключення до мережі через хмарні сервіси. Розробляти і випускати нові продукти можна буде набагато швидше, ніж зараз, і всі вони будуть відповідати індивідуальним потребам клієнтів. Це стосується як кросівок або смартфонів, так і автомобілів або інших товарів. Виробництво буде менш ресурсо- і енерговитратним, при цьому якість продукції буде високою.

Виходить, не варто зволікати з впровадженням цифрових технологій?

Ян Мросік: Впровадження дігіталізації - це запорука майбутньої конкурентоспроможності компаній. Це стосується як невеликих виробництв, так і великих світових компаній. Нові розробки освоюються все швидше, тому промислові підприємства повинні скорочувати терміни виробництва. Це вимагає інтеграції даних в виробничий ланцюжок, від ідеї до реального продукту. Застосування цифрових технологій для швидкого і гнучкого реагування на вимоги клієнтів забезпечить перевагу на ринку. Це означає, що зараз саме час переходити на використання цифрових технологій.

Чому саме Siemens є кращим партнером  для компаній на шляху до перетворення у цифрове підприємство (Digital Enterprise)?

Ян Мросік: Ми розуміємо наших клієнтів не як сторонні спостерігачі, а як партнери, які сидять в одному човні, оскільки також є виробничою компанією. Ми з власного досвіду знаємо, як допомогти клієнтам вивести продукцію на ринок швидше і ефективніше, забезпечуючи при цьому високу якість, шляхом поєднання віртуального середовища, в якій розробляється продукт, з реальним світом, в якому він виробляється. Ми єдина компанія на ринку, яка поєднує в собі новітнє програмне забезпечення для управління життєвим циклом продукту з потужними технологіями і послугами автоматизації. Наш набір програм для цифрових підприємств - Digital Enterprise Software Suite - розроблений для всіх етапів промислового виробництва. Компанія Siemens - це величезний досвід роботи у виробництві, широкий спектр послуг та передові виробничо-технічні навички.

Можете навести приклад?

Ян Мросік: Взяти хоча б нашу компанію: на багатьох наших заводах вже застосовується наскрізна інтеграція, починаючи від розробки концепції продукту до готового продукту. Наші продукти Simatic S7-1500, Nanobox і багато інших продуктів розроблялися в формі цифрового двійника на комп'ютері, симулюються, оптимізуються, а потім виробляються з використанням гнучких процесів на повністю інтегрованих системах автоматизації. Звичайно, ми вже допомогли багатьом клієнтам впровадити цифрові технології, наприклад, в автомобільній промисловості. В результаті час розробки скоротився на цілих 40%, а обсяги виробництва значно зросли без втрати якості - і це в галузі, де кожен продукт унікальний і відповідає індивідуальним потребам покупця.

"Мета створення платформи MindSphere - забезпечити підтримку клієнтам" - Ян Мросік

Якщо припустити, що всі компанії підуть по шляху інтеграції дігіталізації, які конкурентні переваги вони отримають?

Ян Мросік: Я вважаю, що промисловість ще на самому початку свого шляху переходу на цифрові технології у багатьох сферах, не в останню чергу це стосується сервісів на основі даних і хмарних сервісів. Компанія Siemens займає лідируючу позицію в цьому відношенні: наша операційна система, розроблена для Інтернета Речей - платформа MindSphere - набирає обертів. Вона дає як кінцевим споживачам, так і виробникам комплексного обладнання нове розуміння про роботу їх систем і заводів.

Але багато розробників обіцяють те ж саме. У чому полягає особливість MindSphere?

Ян Мросік: Siemens - єдина компанія, яка пропонує цілісну операційну систему, від можливості підключення до платформи як до послуги (PaaS) до додатків і цифрових послуг. Це дозволяє клієнтам швидко і ефективно аналізувати величезні обсяги даних, які генерують їх заводи, знаходити слабкі сторони і досягати значних покращень в продуктивності і готовності обладнання до роботи. Ми використовуємо  всі наші знання про виробничі процеси і технології автоматизації, починаючи з розробки операційної системи MindSphere.

Проте, наші клієнти знають свої власні заводи та обладнання краще, ніж будь-хто інший. Ось чому було важливо розробити MindSphere як відкриту операційну систему, що базується на Інтернеті Речей. Клієнти можуть використовувати існуючі програми і послуги від Siemens або, використовуючи платформу MindSphere, розробляти і просувати свої власні додатки, які відповідають їх індивідуальним потребам. Наша мета полягає в тому, щоб платформа MindSphere підтримувала наших клієнтів - машинобудівників, наприклад, коли вони додають нові додатки і послуги для свого обладнання. Ми не хочемо конкурувати з ними.

Як здійснюється перехід в новий світ, в якому «правлять» дані?

Ян Мросік: Розробка компанії Siemens - програма MindConnect - дозволяє безпечно підключати машинне обладнання і заводи до MindSphere. Наприклад, програма MindConnect Nano - це готове до використання технологічне рішення, яке працює за принципом «plug-and-play» і записує всі дані клієнта, в тому числі дані про статус роботи одиночного приводу або конвеєрної лінії, і передає їх в MindSphere з певними інтервалами. Підключення програми MindConnect Nano займає, як правило, менше години. Потім дані аналізуються в MindSphere з використанням відповідних додатків. Після завершення процесу клієнти отримують чіткі рекомендації щодо оптимізації своїх систем

Які компанії можуть використовувати Ваше технологічне рішення?

Ян Мросік: Використання хмарних додатків дуже вигідно як для великих, так і для невеликих виробничих компаній. Йдеться про такі сфери, як управління енергетичними даними, оптимізація ресурсів та сервісне обслуговування - відносно невеликий промисловий завод можна підключити до хмари так само, як і велике виробництво. Відповідні програми та служби аналізують продуктивність на підставі зібраних даних. При розширенні масштабів виробництва і в разі необхідності підключення нових аналітичних функцій можливості MindSphere можна розширити.

Незважаючи на це, багато компаній як і раніше обережні. Вони сумніваються щодо безпеки даних, тому не переходять на хмарні системи.

Ян Мросік: Безпека даних - це наш основний пріоритет. Природно, ми дотримуємося вимог законодавства, що передбачені в країнах, з якими ми працюємо. Ми забезпечуємо повну безпеку даних, застосовуючи найкращі технології, що існують на ринку. Дані завжди кодуються в процесі передачі. З MindSphere ми працюємо тільки з визнаними і досвідченими партнерами з IT індустрії. Ще один важливий момент - клієнти самі вирішують, кому надавати доступ до своїх даних.