Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Бачення успіху

4 грудня 2017 р.

A vision for success

У 2015 році голова і головний виконавчий директор Cisco Systems Джон Чемберс поділився своїм життєвим кредо: «Прорив або забуття». Ті, хто не готовий бути новатором і змінювати існуючі технології, продукти і послуги, залишаться на узбіччі прогресу. Цифрова трансформація - це ключ до того, щоб ваша компанія не зникла з мапи світу.

Прогноз Чемберса вже збувається. «Цифровізація - основна причина за якої починаючи з 2000 року перестали існувати більше половини всіх компаній зі списку Forbes 500», - заявив генеральний директор провідної консалтингової компанії Accenture П'єр Нантерме на Всесвітньому економічному форумі. Яскраві ідеї і проривні технології вже давно можуть справляти серйозний тиск на всі бізнес-моделі. Яскравим прикладом тому є такі компанії, як Uber в бізнесі таксі або Airbnb в готельному бізнесі.

Цифровізація та малий і середній бізнес
Цифровізація та малий і середній бізнес (Джерело: Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини: Цифрові малі і середні підприємства. Брошура, березень 2017 року)

Чи встигають малі і середні підприємства за прогресом?

Компанії по всьому світу все більше залежать від технологій, і малі і середні підприємства тут не виняток. Сьогодні клієнти дуже вимогливі і нетерплячі. Вони хочуть мати можливість легко і швидко бачити не тільки продукти, а й основні виробничі процеси. При цьому компаніям потрібно зберігати незмінно високу якість продукції за мінімально можливою ціною. Тиск величезний, але багато керівників малого і середнього бізнесу все ще не наважуються ефективно проводити або хоча б почати цифрове перетворення своїх компаній. Їх відлякують значні капітальні витрати, проблеми з безпекою даних і нестача кваліфікованих фахівців. В кінцевому підсумку це може призвести до того, що малі та середні підприємства втратять ґрунт під ногами.

Проблеми, пов'язані з Індустрією 4.0
Проблеми, пов'язані з Індустрією 4.0, зачіпають компанії в усьому світі. Тому відмінності між компаніями в Німеччині і США незначні (Джерело: The Boston Consulting Group: Час прискорити рух назустріч Індустрії 4.0, травень 2016 року)

У той же час зростає прибуток тих, хто готовий здійснювати цільові інвестиції і перетворювати свій бізнес. У своєму недавньому дослідженні (доступно тільки  німецькою мовою) консалтингова компанія McKinsey дійшла висновку, що «до 2025 року послідовна цифровізація  малих і середніх підприємств Німеччини збільшить економічне зростання Німеччини на 0,3% в рік». Це відповідає додатковій потенційній доданій вартості в 126 млрд євро. Найбільше можливостей для малого і середнього бізнесу лежить в сфері оптимізації виробництва на основі вводу і аналізу даних, розробки нових бізнес-моделей і розширення власних портфелів (на графіку на початку статті представлені можливості для малих і середніх підприємств і сфери, які можна вдосконалити).

Цифровізація – запорука успіху в бізнесі
Більшість компаній бачать зв'язок між цифровізацією та успіхом у бізнесі. Це пов'язано з такими факторами, як конкурентна перевага і підвищення прозорості (Джерело: Опитування Deloitte: Цифровізація та в малому і середньому бізнесі, травень 2013 року)

Час діяти

Якщо малі і середні підприємства хочуть скористатися цими можливостями і залишатися конкурентоспроможними, вони повинні пройти через внутрішню і зовнішню трансформацію. З одного боку, їм необхідно додати в свій портфель цифрові продукти і послуги. Це єдиний спосіб відповідати вимогам клієнтів в довгостроковій перспективі. З іншого боку, вони повинні прискорити свої внутрішні процеси, щоб йти в ногу з цифровою трансформацією. Це не означає, що кожна компанія повинна блискавично трансформуватися, витративши на це величезні кошти, пояснює в інтерв'ю член правління Siemens Клаус Хельмріх. Тим не менш, важливо вести цілеспрямовану політику в напрямку дігіталізації.

Важливість дігіталізації для різних галузей
У таких секторах, як будівництво, де дуже важливі особисті контакти і традиції, цінність цифрових технологій відносно невелика (Джерело: Опитування Deloitte: Дігіталізація в малому і середньому бізнесі, травень 2013 року)

Наскільки швидко окупається застосування цифрових технологій можна побачити на прикладі виробника інструментів Gebr. Heller Maschinenfabrik GmbH і виробника миючих і дезінфікуючих засобів Calvatis, про які ви можете прочитати на сторінці 19. Обидві компанії вирішили використовувати MindSphere - відкриту хмарну операційну систему Siemens на базі Інтернету речей - для підключення свого обладнання і фізичної інфраструктури до цифрового світу. Вона відкрила для них нові можливості для аналізу виробничих даних і дозволила зробити цінні висновки. Компанія може підвищити ефективність виробництва для своїх клієнтів і мінімізувати час простою обладнання, в тому числі шляхом прогностичного обслуговування. У той же час вона може розробляти інноваційні та прибуткові бізнес-моделі.

Корпоративні та приватні клієнти також сприяють поліпшенню та інновації
Цифрова мережа підприємств дозволяє здійснювати обмін інформацією між різними складовими ланцюжка створення вартості. Корпоративні та приватні клієнти також сприяють впровадженню інновацій та вдосконаленню процесів (Джерело: Kantar TNS)

Ці приклади ілюструють тенденцію, яку визначили при вивченні малого і середнього бізнесу визнані інститути та консультаційні компанії. Вона полягає в наступному. Цифрові технології це загроза для тих, хто залишається осторонь, і можливість  для тих, хто прагне залишатися успішним і заново віднайти себе. Для цього потрібна самовідданість і відповідальний підхід до дігіталізації. Що робити з цією можливістю - вирішувати вам самим.