Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Менеджмент по-німецьки

20 квітня 2017 р.

Менеджмент по-німецьки

Томас Штюмер, комерційний директор DP Siemens Ukraine розповідає про те, що означає, управління по-німецьки, і чим відрізняється український менеджмент від німецького.

Якщо говорити про стиль управління великих корпорацій зі світовим ім'ям, то, можна сказати, що існуючі підходи до менеджменту мало чим відрізняються один від одного, хоча, деякі «національні» особливості все-таки існують.

Ми - німецькі компанії - намагаємося будувати дух команди, сім'ї. Це потрібно, щоб наші співробітники були мотивовані віддавати свої сили, вміння і навички роботі. Siemens був заснований в середині 19 століття. Але вже тоді керівництво компанії ставило собі питання про те, як зробити, щоб співробітники себе добре почували на роботі, щоб у них була нормальна життєва ситуація, гідний рівень доходів. Якось, читаючи монографію Вернера фон Сіменса, мене вразила фраза: "Mir würde das verdiente Geld wie glühendes Eisen in der Hand brennen, wenn ich treuen Gehilfen nicht den erwarteten Anteil gäbe», що в перекладі означає: «Зароблені гроші горіли б в моїх долонях, як розпечена сталь, якби я належним чином не ділився зі своїми співробітниками ».

Є ще одна важлива риса німецьких компаній - ми дуже поважаємо закон і, зрозуміло, платимо всі податки. Були випадки, ще до подій на Майдані, коли представники податкових служб пред'являли до нас претензії і необгрунтовано вимагали збільшення виплат, навіть не проводячи перевірок. На щастя, зараз такого немає.

Крім чесності, ще одна важлива риса німецьких компаній - сильні інжинірингові традиції. Подивіться, в основі багатьох великих компаній, таких як - Daimler, Bosch, Siemens - лежали винаходи. Їх автори втілили свої ідеї в життя і зробили на цьому бізнес. І якраз ці інжинірингові традиції є в німецьких компаніях і їх постійно підтримують. Але, з іншого боку, про німецькі продукти говорять, що вони over-engineered, тобто надто надійні або занадто технологічні, і через це дорожчі.

Близько двох років тому у нас в компанії трапилась кумедна історія, яка говорить про надійність продукції «Made in Germany». Нам подзвонили з Західної України з проханням знайти запчастини до пральної машини Siemens 30 - х років. Значить, дуже гарна якість.