Tools

Сіменс УкраїнаСіменс Україна

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Багатий урожай енергії

21 грудня 2018 р.


Розміри міст і щільність населення в них продовжують рости, що збільшує навантаження на електричні, водопровідні та транспортні мережі. Щоб зберегти контроль над ситуацією, необхідно впроваджувати інтелектуальні системи моніторингу та управління процесами.

Невелике німецьке містечко Вільдпольдсрід на півдні Баварії бере участь в цікавому експерименті «Сіменс», мета якого – довести життєздатність поновлюваних джерел енергії. Сьогодні Вільдпольдсрід виробляє з поновлюваних джерел на 500% більше енергії, аніж витрачає на власні потреби, а надлишки продає в загальну енергетичну мережу Німеччини.

За рахунок сонячних батарей, переробки біомаси та вітряних установок Вільдпольдсрід виробляє на 500% більше електрики, ніж споживає.

У період з 2011-ого по 2013-й сформована «Сіменс» дослідницька група побудувала і провела тестування «розумних мереж» в містечку Вільдпольдсрід. Участь в цьому пілотному експерименті зі створення системи, яка дозволяє балансувати коливання напруги в мережі від альтернативної електроенергії, дозволила селищу збільшити свою енергетичну продуктивність. Заміри показали: найбільше енергії в селищі виробляють вітряні установки, на другому місці – біогаз, на третьому – сонячні батареї, на четвертому – гідроелектростанції. Ці виміри допомогли заощадити ще більше енергії завдяки тому, що генератори не працюють вхолосту, енергія накопичується і використовується на потреби жителів селища у необхідних обсягах, а її залишок продається в загальну енергетичну мережу Німеччини.

Перехід Німеччини на економіку, що ґрунтується на відновлюваних джерелах енергії, йде повним ходом. Поновлювані джерела вже складають 25% енергетичної системи, і в найближчому майбутньому в мережу буде надходити ще більше електрики з альтернативних джерел. Мета Німеччини – довести частку поновлюваних джерел в енергетичній системі до 80%.

«Розумні мережі» потрібні для того, щоб забезпечувати постійне надходження необхідного обсягу електроенергії розподіленими енергосистемами кінцевим споживачам. Це важливо, адже обсяг виробництва електроенергії з поновлюваних джерел сильно залежить від погодних умов. На відміну від існуючих мереж, «розумні мережі» матимуть можливість регулювати виробництво і споживання енергії під час розподілу електрики. Дуже важливо, що «розумні мережі» зможуть робити це на усіх етапах – до моменту надходження електроенергії до кінцевого користувача.

Проект IRENE, який закінчився у 2013 році, і «розумні мережі» сьогодні слугують основою для створення IREN2 – майбутнього інтегрованих мереж для поновлюваних джерел енергії. Метою IREN2 є вивчення можливостей технічної та економічної оптимізації розподільних енергетичних систем, включаючи пристрої генерації, акумуляторні батареї для зберігання енергії, мережі центрального опалення, біогазові установки і дизель-генератори.

Інтелектуальна енергосистема забезпечує стабільність вироблення та подачі енергії, врівноважуючи скачки і відхилення електроенергії, виробленої на сонячних, вітрових і біогазових установках.