Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Чому, щоб стати успішними, компаніям необхідно змінюватися

11 вересня 2018 р.


Siemens оголосив про реструктуризацію концерну та про плани щодо розвитку нових напрямків. Зокрема, йдеться про розширення бізнесу в сфері промислової діджиталізаціі, послуг із впровадження Інтернету речей, управління розподіленими енергосистемами і створення інфраструктури для електротранспорту. Навіщо це робиться, і як нова стратегія компанії реалізовуватиметься на українському ринку, розповідає Мачей Зєліньскі, генеральний директор «Сіменс Україна».

Чому необхідно змінюватися? Навколишній світ стрімко змінюється. Ще 10 років тому ніхто з нас не чув про смартфон, а зараз ми не можемо розлучитися з ним ані на хвилину. На наших очах відбувається Четверта промислова революція ‒ діджиталізація, яка кардинально змінює середовище існування бізнесу. Змінюється сама промисловість, змінюється суть бізнес-процесів, змінюються засоби комунікації з постачальниками і клієнтами. У цих умовах успішними будуть не найбільші компанії, а ті, які зможуть вчасно адаптуватися до змін. Цим ми зараз і займаємося. Зміни, які впроваджуються сьогодні ‒ це підготовка не до завтра, а до найближчого десятиріччя. Звичайно, поки що ніхто не знає відповіді на питання, що принесе Четверта промислова революція: хто виграє, хто програє. Але ми прагнемо моделювати свій бізнес, орієнтуючись на майбутнє.

Чому саме зараз? Найкращий час щось змінювати в компанії, це коли її позиції доволі сильні. Siemens зараз вийшов на дуже хороші фінансові показники, але справа не тільки в них. За останні роки в концерні була впроваджена нова культура власності. З 375 тисяч всіх співробітників у світі, більше 300 тисяч є акціонерами Siemens. Тому люди думають про майбутнє бізнесу ‒ вони зацікавлені в тому, щоб компанія залишалася успішною і через 10, і через 50 років.

Що зміниться? Будуть створені 3 операційні компанії: Gas and Power (Газ і електроенергетика), Smart Infrastructure (Інтелектуальна інфраструктура) та Digital Industries (Цифрова промисловість) і 3 стратегічні: Siemens Healthtineers (медичні рішення), Siemens Gamesa Renewable Energy (вітроенергетика і відновлювана енергія) і Siemens Alstom (транспортні рішення). Операційні компанії працюватимуть в рамках однієї юридичної особи, стратегічні ‒ як окремі юридичні особи. Існуючі на даний момент департаменти будуть «перерозподілені» між ними. Всі компанії отримають більшу підприємницьку свободу, при цьому штаб-квартира очікує від них прискорення розвитку бізнесу та покращення фінансових результатів.

Що це означає? Новостворені компанії матимуть більшу незалежність і зможуть швидше реагувати на зміни, які відбуваються на ринку, швидше впроваджувати нові продукти та рішення, оперативно реагувати на запити клієнтів. Мета реструктуризації ‒ зменшити бюрократію, спростити процес узгодження та зробити нас якомога мобільнішими. До сих пір «Сіменс Україна» як регіональна компанія була таким собі інтерфейсом для клієнта. Штаб-квартира працювала через нас. Зараз же схема зміниться: ми будемо працювати безпосередньо для операційних компаній. Це дозволить нам швидше приймати рішення про те, як можна покращити наше співробітництво з клієнтами.

Мачей Зєліньскі, генеральний директор «Сіменс Україна».

Наскільки це актуально? Ні для кого не секрет, що економіка України відстає від економік інших країн Європи. Країні сьогодні потрібен потужний технологічний стрибок. Потрібна серйозна модернізація ‒ енергетична, промислова, інфраструктурна. І всі бізнеси, консолідовані в операційних компаніях, надзвичайно затребувані у зв'язку з цим. Gas and Power ‒ це модернізація електростанцій та енергетичних мереж, виробництво енергії з відновлюваних джерел. Smart Infrastructure ідеально вписується у програму модернізації інфраструктури, включаючи залізні дороги, автобани, міський транспорт, розумні міста. Digital Industries ‒ це саме те, що ми вже успішно розвиваємо в Україні, у найрізноманітніших галузях. Цифрові технології життєво необхідні українським виробникам, аби підвищити ефективність та стати конкурентоспроможними на світовому ринку. Тут якраз ми спостерігаємо високий попит ‒ найбільш «прогресивні» клієнти готові суттєво інвестувати в нові технології.

Чи готова Україна? Безумовно. Модернізація ‒ це найвдаліший момент для впровадження новітніх технологій. Коли ми робимо ремонт вдома та викидаємо стару радянську техніку, ми ж не замінюємо її на техніку з 90-х, а беремо найсучаснішу. Аби виходити на нові ринки, треба дотримуватися сучасних стандартів. Українським компаніям необхідно підвищувати конкурентоспроможність своєї продукції, аби успішно працювати на ринках тієї ж Польщі, Чехії, Румунії, інших європейських країн. Треба покращувати якість. А покращення якості дуже сильно залежить від ефективності підприємства. Тому Україна сьогодні гостро потребує автоматизації, хмарних технологій, розумних енергетичних мереж тощо.

Що отримають клієнти? По-перше, клієнти зможуть розраховувати на найбільш інноваційні технології ‒ концерн сконцентрується на їх цілеспрямованому розвитку. По-друге, клієнти отримають більш конкурентну ціну ‒ в результаті спрощення організаційної структури та зменшення бюрократії. По-третє, можна очікувати значного покращення рівня обслуговування. Будуть ще ширше використовуватися електронні інструменти, які дозволяють контролювати роботу устаткування, оперативно перевіряти його наявність на складі, уточнювати терміни поставки тощо. Одна із стратегічних цілей Siemens ‒ покращення присутності на локальному ринку, підвищення рівня якості обслуговування клієнтів.

Що буде зі штатом в Україні? Плануємо розширюватися, зокрема, збільшити кількість інженерів. У нас в Україні є група фахівців із унікальними компетенціями в АСУ ТП високовольтних підстанцій. Наші інженери працюють по всьому світу, запускають складні об'єкти, беруть участь у реалізації найбільш знакових проектів. Я впевнений, що тепер у нас з'явиться ще більше можливостей продавати їхні послуги всередині Siemens. Крім того, останнім часом ми активно наймаємо фахівців з кібербезпеки. Це «ахіллесова п'ята» України ‒ достатньо згадати атаку вірусу Petya. Ми переконуємо наших клієнтів, що необхідно змінювати промислові мережі, програмне забезпечення, покращувати захист проти кібератак.

Впевнений, що фокус на цифровізацію та оперативне реагування на потреби ринку дозволить Siemens побудувати компанію наступного покоління вже сьогодні.