Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Компанія Siemens уклала з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контракт на поставку обладнання для доменної печі №9

3 липня 2018 р.


Компанія Siemens уклала з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контракт на поставку обладнання для забезпечення надійності та економічності роботи доменної печі №9.

Доменна піч № 9, або як її прийнято називати на підприємстві «Дев'ята домна», або просто «Дев'ятка», являє собою металургійну плавильну піч шахтного типу для виплавки чавуну на підприємстві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Це найпотужніша доменна піч в Європі, будівництво якої було розпочато в 1972 році. Звичайно, з того часу було проведено ряд капітальних ремонтів, під час яких проводилася модернізація печі.

Сучасний режим роботи потужних доменних печей передбачає забезпечення їх дуттям з відповідними витратами, тиском і температурою. Перші два з цих параметрів забезпечуються компресорними машинами (повітродувками), а останній - роботою повітронагрівачів. Поточний етап програми з модернізації включає поставку повітродувки Siemens STC-GV (160-3) продуктивністю 4800 нм3 / хв, що приводиться в дію електродвигуном номінальною потужністю 26,5 МВт.

Дане обладнання дозволить не тільки забезпечити надійність і безперебійність подачі дуття з ТЕЦ-3 комбінату на доменну піч, але також за рахунок енергоефективності покращити економічні показники її роботи. Досягається це високою ефективністю самого компресора, застосуванням вхідного направляючого апарату для регулювання витрати дуття і, як результат, відсутністю необхідності спрацьовування повітряно-розвантажувального клапана системи подачі дуття в широкому діапазоні роботи печі. Простими словами, частина холодного дуття, збагаченого киснем,  не буде скидатися в атмосферу.

Сам по собі цей проект цікавий успішною кооперацією різних дивізіонів компанії Siemens на етапі підготовки пропозиції, що в результаті призвело до бажаного успіху. За інжиніринг та поставку компресора відповідає департамент PG DR (Siemens AG, м Дуйсбург), а постачання електродвигуна разом з системою плавного пуску забезпечить департамент PD LD (ДП «Сіменс Україна» за підтримки колег з Siemens AG, м Ерланген).

В цілому запланована модернізація печі дозволить оптимізувати виробництво чавуну, підвищити продуктивність і обсяг продукції, що випускається; знизити промислове навантаження на навколишнє середовище у Кривому Розі.