Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Siemens підписав контракт на поставку паротурбінної установки для нової біомасової ТЕЦ на Дніпропетровщині

12 березня 2018 р.


У лютому 2018 компанія Siemens уклала контракт на поставку паротурбінної установки в комплекті з генератором потужністю 16 МВт для нової ТЕЦ на біомасі, на якій в якості основного палива буде використовуватися лушпиння соняшника. Об'єкт планують побудувати до кінця 2019 року.

Будівництво ТЕЦ в Україні, що працюють на біомасі та, відповідно, використовують відновлюване паливо для виробництва електричної та теплової енергії (когенерацію), є привабливим інвестиційним проектом. При цьому важлива роль належить державі, що законодавчо гарантує купівлю всієї електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел до 2030 року по так званому «зеленому» тарифу (ст. 17 Закону «Про електроенергетику»). Також даний проект внесе відчутний внесок в реалізацію Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року.


В цілому електростанції на біомасі мають ряд істотних переваг. Це використання більш екологічно чистого палива у порівнянні з вугіллям, оскільки біомаса вважається нейтральною щодо викидів вуглекислого газу, характеризується вкрай низьким вмістом сірки, а сучасні технології спалювання дозволяють стабільно підтримувати на низькому рівні викиди монооксиду вуглецю і оксидів азоту. Крім того, на відміну від сонячних і вітряних електростанцій, біомасова ТЕЦ не залежить від погодних умов і є надійним джерелом постачання електричної і теплової енергії.

Реалізація такого проекту дозволить не тільки знизити споживання викопних видів палива (природного газу та вугілля), що є внеском у забезпечення енергетичної безпеки України в цілому, але і підтримає розвиток розподіленої малої енергетики, яка на сьогоднішній день є світовим трендом.

При розробці конструкції парової турбіни фахівцями Siemens широко застосовуються сучасні цифрові технології, що забезпечують більш високий ККД у порівнянні з конкурентами, значний економічний ефект і швидке повернення інвестицій для замовника.


Паротурбінні установки виробництва компанії Siemens встановлені вже на понад 200 електростанцій, що працюють на біопаливі, і продемонстрували виняткову надійність, ефективність і простоту в експлуатації. Кожна парова турбіна проектується під індивідуальні вимоги замовника, що включають параметри гострої пари, параметри технологічних викидів, а також можливість роботи в «острівному» режимі.

Стандартна поставка Siemens включає комплексне рішення, що складається з парової турбіни, генератора, конденсаційної установки, загальної системи контролю та управління, а також обладнання для передачі електроенергії та багато іншого.