Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Світ, зітканий зі швидкості

14 серпня 2018 р.


У світі Формули 1 не існує такого поняття як завершений продукт. Автомобіль для перегонів – це прототип, який постійно вдосконалюється і зазнає до 1000 змін на тиждень. Відповідно, чим вище швидкість впровадження конструкційних змін, тим більше конкурентна перевага автомобіля на треку. Чотирикратні володарі Кубка конструкторів Формули 1 – команда Red Bull Racing, використовують систему управління життєвим циклом продукту (PLM, product lifecycle management software) від Siemens, що дозволяє створювати нові деталі та компоненти, тестувати їх віртуально, налагоджувати виготовлення в один клік і встановлювати на боліди в будь-якій точці світу.

Формула 1 – осередок приголомшливих цифр і надзвичайних логістичних викликів. П'ять повноцінних комплектів обладнання, понад 20 перегонів, 7,5 тисячі унікальних запчастин в автомобілі, 30 тисяч змін дизайну протягом одного сезону і 40 тонн вантажу, який потрібно вчасно доставити на кожну з локацій.

Siemens і Red Bull Racing знаходять рішення надскладних завдань разом з моменту створення команди в 2005-му. Концерн надає інноваційне програмне забезпечення для конструювання, виготовлення і аналізу автомобільних частин. На Гудвудському Фестивалі Швидкості в Лабораторії Майбутнього Siemens презентував автомобіль Aston Martin Red Bull Racing RB6 Formula One і його цифровий двійник, створений за допомогою передових програмних інструментів.


Для кожних перегонів в щорічному спортивному календарі потрібні специфічні деталі. При цьому часу на доопрацювання часто дуже мало: між змаганнями всього тиждень, а можливості тестування на треку вкрай обмежені – такі правила. За словами керівника інформаційної служби Red Bull Racing Метта Кадьє, найбільшим викликом сучасного спорту є швидкість змін. «Сьогодні ми маємо динамічний, безперервний і надзвичайно технологічний цикл дослідно-конструкторських робіт напередодні, протягом і після закінчення сезону. Більш того, обсяг конструкційних змін зростає з року в рік – наші розробники вносять близько тисячі змін протягом тижня».

Red Bull Racing досягає успіху в усіх дисциплінах: команда регулярно стає призером і є володарем рекорду за кількістю послідовних перемог у Кубку Пілотів і Кубку Конструкторів Формули 1. В основі цих досягнень – спільна платформа, створена методом взаємної інтеграції програмних продуктів NX і Teamcenter системи програмного забезпечення PLM від Siemens. За її допомогою Red Bull Racing постійно нарощує свою технічну потужність: додає нових користувачів, інтегрує нові інструменти, відточує процеси і процедури.


Конструкція переднього крила

«Переднє крило – перша частина автомобіля, яка протистоїть опору повітря. Ми повинні змусити фізику працювати на нас і ефективно управляти повітряними потоками, – пояснює Кадьє. – Переднє крило являє собою масив з'єднаних між собою поверхонь, що створює ефект каскадного переднього крила – геометрія надзвичайно складна, проте усі численні кути та вінглети, кожен сантиметр поверхні має своє призначення і виконує певне завдання».

Комплектний набір переднього крила складається з 80 окремих елементів. Але це лише вершина айсберга. Щоб повністю зібрати нове переднє крило, потрібно виготовити близько 800 різних деталей. Йдеться про зразки і заливні форми для композитних панелей, оснащення для збірки, тестування і контроль роботи. Інструменти PLM дозволяють працювати оперативно та ефективно і гарантувати, що всі деталі і компоненти будуть встановлені на автомобіль точно до перегонів.


Конструкція аеродинамічної труби

NX використовується для проектування технологічного оснащення, наприклад, для кріплення переднього крила до корпусу, поки конструктори автомобіля працюють над кузовом і механічними деталями. Створені в NX ескізи разом із масивом даних конкретної моделі автомобіля для перегонів зберігаються в Teamcenter – таким чином забезпечується спадкоємність даних для користувачів. Департамент управління поставками повністю інтегрований в екосистему Teamcenter, оскільки від ефективності роботи ланцюжка поставок залежить, чи зможе команда техніків Red Bull Racing вчасно виконати запит команди конструкторів і дизайнерів.

NX включає програмне забезпечення, яке дозволяє управляти такими виробничими процесами, як різання металу і пошаровий друк. Комп'ютеризоване конструювання використовується для розробки зразків для вуглецевого нашарування композитних деталей. Сам процес надзвичайно складний – персонал використовує NX і в режимі реального часу ретельно стежить за дотриманням заданих геометричних параметрів деталей, які створюються. На стадії приймального контролю 3D дані NX використовуються для підтвердження відповідності параметрів виготовленої частини заданим; також NX дозволяє створювати діаграми із зазначенням локалізації ушкоджень, таких як подряпини або зарубки на деталях з вуглецевого волокна. Після виготовлення окремі частини переднього крила фарбують і збирають в єдиний елемент. На стадії налагодження механіки використовують інструмент Teamcenter Visualization, що дозволяє повністю візуалізувати конструкцію, яку використовують в якості орієнтира при збиранні автомобіля.

Рішення: точно, швидко, надійно

«Процеси не повинні обмежувати свободу думки і креативність», – таким був і залишається основний принцип Red Bull Racing. Однак із плином часу і зростанням компанії виникла необхідність в більшій прозорості та контролі операцій з тим, щоб більше фахівців могли ефективно працювати разом. «Наш найдавніший партнер, Siemens PLM Software, в повній мірі розуміє специфіку нашої діяльності та вимоги спорту Формули 1, – зазначає Кадьє. – Інструменти Siemens PLM – саме те, що нам потрібно. Їх використання дозволяє оптимізувати процеси, швидко отримувати необхідну інформацію, приймати правильні рішення, економити час і розумно використовувати ресурси».

Команда Siemens PLM Software інтегрована в структуру Red Bull Racing. Члени команди надають підтримку в повсякденній роботі компанії, проводять інструктаж нових співробітників і навчають користувачів роботі з програмною платформою. Фахівці Siemens першими приймають нові виклики бізнесу, визначають сфери, в яких може знадобитися новий функціонал, і розробляють відповідні інструменти та рішення. «Ми працюємо лише з постачальниками топових продуктів. Платформа PLM від Siemens – безумовно, краща в своєму класі», – впевнений Кадьє.