Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Siemens встановив вимикач високої напруги на підстанції "Київська"

28 лютого 2018 р.


Цього місяця департаментом «Електроенергетика» на підстанції «Київська - 750 кВ» у с. Наливайківка Київської області було введено в експлуатацію унікальний в своєму роді для українського енергетичного простору вимикач високого класу напруги 787 кВ. Це перший вимикач такого класу, поставлений в Україну нашою компанією.

Унікальність проекту полягає не тільки в обладнанні, але й в самому об'єкті, на якому було реалізовано проект.

Підстанція «Київська» НЕК «Укренерго» є частиною енергетичного кільця між Рівненською та Хмельницькою АЕС і споживачами київської області, Києва, центральних і східних регіонів України. Головне завдання цього кільця полягає у забезпеченні перетікання потужностей з Рівненської та Хмельницької АЕС в дефіцитний центральний регіон. Крім того, завдяки роботі цієї підстанції вдається зменшити залежність столичного регіону від роботи місцевих ТЕС і ТЕЦ та, не в останню чергу, підвищити надійність об'єднаної енергетичної системи України.


Роботи з монтажу були завершені влітку, а ось налаштування пристрою синхронізації PSD у лютому. «З колегами з Siemens AG ми працювали на об'єкті до півночі, - зазначив Костянтин Альошин, - процес ускладнювався тим, що для правильного налаштування цього пристрою необхідно було створити такі умови, щоб вимикач спочатку знаходився без напруги, потім під напругою, а після - під напругою із навантаженням. Тобто вимикач необхідно було кілька разів вмикати та вимикати у різних режимах. А з огляду на те, що на інших кінцях лінії знаходяться дві атомні електростанції (Хмельницька і Рівненська), величезні стрибки напруги в системі вкрай небезпечні».

Сам вимикач призначається для комутацій лінії, що з'єднує Хмельницьку та Рівненську АЕС. Примітно, що нашим фахівцям вдалося ввести вимикач в експлуатацію, провівши лише три (за нормі 5-10) пробних циклів ввімкнення-викнення.

Наразі і вимикач, і пристрій синхронізації успішно введені в експлуатацію і безперебійно виконують свої функції.