Tools

Сіменс УкраїнаСіменс Україна

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Симуляційне ПЗ дозволило запустити нову систему автоматики за 36 годин

8 червня 2018 р.


Трохи  довше  ніж  за  один  повний  день компанія  Trident  Automation встановила нову  робочу  систему  для  замовника Commonwealth Agri-Energy. 

Такої безпрецедентної швидкості вдалося досягти завдяки передовому плануванню та використанню програми симуляції SIMIT.

Компанія планувала збільшити виробництво етанолу шляхом заміни існуючої системи APACS+ на Siemens SIMATIC PCS7. Це б дозволило Commonwealth отримати пере-ваги від оновленого людино-машинного інтерфейсу, передового контролю процесом, алгоритмів та прогностичного керування моделлю. Разом з тим, проектна команда підприємства мала на меті зменши-ти час простою та поставила інтегратору задачу швидко виконати модернізацію.

Джеф Менау - один з сертифікованих інженерів Trident Automation по PCS 7, був провідним інженером проекту. Він вирішив цю задачу завдяки попередньому плануванню, інноваційним рішенням по підключенню, програмному моделюванню та… великій кількості кофеїну.

Команда Trident використала платформу симуляції Siemens SIMIT, щоб створити віртуальне середовище системи процесу замовника. Пан Менау та його команда створила всі канали вводу/виводу та використала віртуальні контролери для симуляції роботи заводу. Симуляція була виконана для процесу вирощування дріжджів та ферментації, а також для інших етапів виробничого циклу.

Все було змодельовано саме так, якби завод реально працював.

“Виконуючи ці послідовності у віртуальному середовищі, ми змогли змоделювати хід процесу, роботу кранів та насосів, а також протестувати систему, не виходячи з офісу Trident”, -  зазначив пан Менау.

Менау та його команда надали замовникові доступ до симулятора через безпечне Internet підключення та проводили навчання операторів нової системи заводу ще до її інсталяції. “Ми налаштували навчальну станцію оператора так, що вона більше не потребувала додаткових змін», - сказав пан Менау. Керівники заводу  Commonwealth зазначили, що це було, як тест-драйв авто.

“Я абсолютно впевнений, що безперечною пеервагою було швидке включення у роботу персоналу,” - прокоментував Кен Віртц, директор заводу Commonwealth. “Це прискорило навчання перед тим, як система запрацювала на підприємстві. Ми могли випробувати функціонал системи ще до запуску заводу,” - сказав він.

Команда Trident ще до монтажу здійснила  поїздку на завод з метою маркування проводів усіх аналогових сигналів, що повинні були переміщені у нове місце – близько 380 пар проводів. Їх потрібно було демонтувати, та потім знову якомога швидше змонтувати на новому місці. Підключення дискретних точок було спрощено завдяки гнучкій кабельній системі Trident, що  мігрувала кабелі з проприетарних схем підключень та індивідуальних точок під'єднання, та дозволило під'єднати існуючи кабелі безпосередньо до карт вводу/виводу системи PCS 7.

“Зазвичай кабельні проводки займають безліч часу проекту, ” - сказав Менау, - “але завдяки кабельним рішенням  ми були спроможні виконати все за 36 годин.”

Фінальним інгредієнтом було зобов'язання працювати цілодобово, щоб виконати роботу. Працівники Trident мали 12-годинні зміни, щоб встановити систему якомога швидше. “Ми почали о 9 ранку у вівторок та до обіду середи контролери та система візуалізації були змонтовані та запущені, нам тільки залишилося протестувати роботу кранів, щоб закінчити роботу,” - підсумував пан Менау.

Як довго зазвичай займає модернізація такої системи, як Commonwealth? Команда Trident зазначає, що без інструментів та інновацій міграція системи потребувала б декілька тижнів.

Пан Віртц зазвичай очікує зворотній зв'язок від операторів заводу впродовж та після встановлення нової системи автоматики, але у цьому випадку попереднє планування та система симуляції зробили це непотрібним.