Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Штучний інтелект: оптимізація виробничих процесів

12 квітня 2018 р.


Ми стоїмо на порозі нового часу: наближається ера інтелектуальних машин. Технічний директор і член правління Siemens AG Роланд Буш розповідає про те, як компанія Siemens використовує штучний інтелект для удосконалення промисловості.

У Siemens вважають, що штучний інтелект має величезний потенціал. Компанія незмінно використовує його у різноманітних сферах діяльності, будь-то автономна оптимізація газових турбін, покращений моніторинг інтелектуальних мереж або профілактичне обслуговування промислових об'єктів. Siemens є лідером в сфері промислового застосування штучного інтелекту і пропонує своїм клієнтам нові послуги, які допоможуть підвищити продуктивність і ефективність виробництва. Штучний інтелект - одна з провідних тем у нашій компанії. Ми всебічно досліджуємо цю сферу вже більше 30 років. Вперше ми встановили нейронні мережі на сталеливарних заводах ще в 1990 роках. Сьогодні в штаті компанії є близько 200 фахівців, які працюють з аналізом даних і нейронними мережами. В даний час основна увага приділяється таким областям, як навчання, поєднане з практичними завданнями (reinforcement learning), так і поглиблене навчання (deep learning). Що це означає? У нейронній мережі є зв'язок між вузлами, які схожі на зв'язки між нейронами мозку живих організмів. Ці зв'язки дозволяють мережі навчитися тлумачити дані та приймати рішення. У наших методах deep learning використовуються тисячі штучних нейронів і мільйони зв'язків між ними.

Роланд Буш
Роланд Буш, технічний директор і член правління Siemens AG

Інтелектуальний аналіз даних

Поки йдуть дискусії про неймовірну ефективность застосування штучного інтелекту в іграх-стратегіях, наприклад, Go and poker, в Siemens ми застосовуємо штучний інтелект для оптимізації виробничих потужностей, а також у багатьох інших областях, в тому числі розподіл енергії, електродвигуни та залізничні технології. Наприклад, ми використовуємо штучний інтелект для одного з наших клієнтів з метою поліпшення роботи газових турбін. Вивчаючи умови експлуатації та інші дані, система може значно знизити викиди токсичних оксидів азоту, не впливаючи при цьому на роботу турбіни і не скорочуючи термін її експлуатації. Ми також використовуємо цю технологію для покращення роботи вітроустановок. Технологія дозволяє автономно регулювати положення роторів в залежності від напрямку вітру, таким чином дозволяючи збільшити потужність вітроелектростанції.

Ми також застосовуємо інтелектуальний аналіз даних для промислової операційної системи MindSphere, в тому числі для проведення профілактичного обслуговування, а також оптимізації роботи систем і пристроїв. Це програмне забезпечення використовується для аналізу виробничих показників і проведення вимірювань за допомогою сенсорних датчиків, що дозволяє виявити відхилення в роботі пристроїв і систем автоматизації.

Газовая турбина класса H
Газова турбіна класу H - флагманський продукт виробництва компанії Siemens. Штучний інтелект допоможе значно знизити викиди токсичних оксидів азоту, не впливаючи на продуктивність турбіни.

Штучний інтелект в промисловості, електромережах та залізничних системах

Ми встановлюємо смарт-бокси з метою удосконалення старих моторів і трансмісій відповідно до вимог ери цифрових технологій. Ці бокси містять датчики і комунікаційний інтерфейс для передачі даних. За результатами аналізу даних системи штучного інтелекту роблять висновки щодо стану машини і виявляють неполадки ще перед проведенням профілактичного обслуговування.

Ми використовуємо штучний інтелект не тільки в промисловості, але і з метою підвищення надійності електричних мереж. Ми підвищуємо інтелектуальність мереж і пропопнуємо пристрої, які здійснюють контроль і моніторинг електромереж за допомогою штучного інтелекту. Це дає їм змогу класифікувати і локалізувати збої в роботі мереж. Особливістю цієї системи є те, що відповідні обчислення проводяться не централізовано в центрі обробки даних, а децентралізовано між взаємопов'язаними захисними пристроями.

Застосування штучного інтелекту на базі нейронних мереж з метою оптимізації роботи систем на підставі отриманої інформації дозволяє найбільш вигідно використовувати зміну потоків вітру на вітроелектростанціях.

У співпраці з Deutsche Bahn ми ведемо пілотний проект з профілактичного обслуговування і ремонту високошвидкісних поїздів. Наші фахівці з аналізу даних і програмне забезпечення розпізнають шаблони і тенденції з експлуатаційних даних транспортних засобів. Крім того, штучний інтелект допомагає нам створювати центри оптимізованого управління для комутаційних веж. З мільярдів можливих конфігурацій обладнання для комутаційної вишки програмне забезпечення вибирає ті опції, які відповідають всім вимогам, у тому числі щодо надійної роботи.