Tools

Site ExplorerSite Explorer
Close site explorer

Цифровізація - це питання стратегії і організації

12 червня 2018 р.


Лео Муіг - координатор проекту цифрового підприємства Siemens AG в Австрії

Наскільки актуальна тема цифровізації для австрійських компаній?

В останні роки в промисловості тема цифровізації міцно увійшла в свідомість як одна з найбільш важливих стратегічних напрямків розвитку. Дискусії ведуться не навколо необхідності цифрової трансформації, а більше зачіпають питання про те, які стратегії або сценарії впровадження є найбільш перспективними.

Що на Ваш погляд відрізняє пакет пропозицій Siemens для цифрової трансформації від інших?

Комплексний пакет рішень Siemens для всього ланцюга створення вартості унікальний по своїй повноті. Жоден з учасників ринку не може запропонувати щось подібне з одних рук. Комплексний підхід Siemens заслуговує довіри ще й тому, що Siemens в даний час сам переживає процес цифрової трансформації, в якій потребує вся промисловість.

Чому це необхідно?

Цифровізація відкриває нові можливості і тренди, які дозволять змінити існуючі способи розробки і виробництва продуктів. Якщо промислове підприємство буде ігнорувати цей факт, то ризикує перетворитися в постачальника компонентів і швидко розгубити свою компетенцію, на якій будується позиціонування на ринку. У випадку з Siemens, концерн протягом десятиліть демонстрував ключову компетенцію в області електрифікації та автоматизації. Зростання комп'ютеризації та розвиток мереж даних привели до необхідності розширення ключової компетенції в напрямку цифрових перетворень. Siemens як і раніше вважається сильним «тільки» в областях електрифікації і автоматизації. Фактично, Siemens сьогодні є однією з найбільших ІТ-компаній в промисловому середовищі. Очевидно, що цифрова трансформація це не чисто технологічна тема. Насправді технологій тут лише невеликий відсоток. Швидше за цю тему необхідно розглядати як тему вибору стратегії і організації процесу цифрової трансформації.

Що б Ви порадили компаніям, які хочуть отримати за рахунок цифровізації конкурентні переваги?

Якщо говорити про цифрові трансформації, то багато компаній на старті стоять перед великою білою стіною. Зрозуміло, що потрібно діяти, але ніхто не знає як цей процес розпочати. Siemens пропонує три можливі підходи. Найголовніше, щоб компанія розробила відповідну тільки для неї стратегію цифрової трансформації, а це багато в чому залежить від постановки цілей. Дуже важливо, щоб цифровізація не стала самоціллю. Стратегії необхідно вибирати таким чином, щоб цифровізація тільки зміцнила існуючі ключові компетенції компанії.